Zvýšte zapojenie WordPressu pomocou e-mailových bulletinov

Kedysi bol e-mailový newsletter nevyhnutnou súčasťou každého blogu. Teraz máme mnoho rôznych spôsobov, ako dostávať upozornenia na nový obsah, najmä sociálne siete ako Twitter. Niektorí však stále uprednostňujú, aby sa obsah doručoval do ich doručenej pošty, než aby sa predierali cez sociálne médiá a informačné kanály RSS – prekvapivé množstvo ľudí netuší, na čo slúži informačný kanál RSS, a ešte menej ľudí ich stále používa.

Odberatelia e-mailov sú zvyčajne najvernejšími členmi publika blogu s výrazne vyššou mierou interakcie a zdieľania ako tí, ktorí len náhodou zahliadnu článok na Twitteri. Okrem toho odbery e-mailov otvárajú priamu líniu komunikácie medzi členom publika a webom, čo je vždy užitočné – aj keď by ste nikdy nemali narušiť dôveru používateľa používaním jeho e-mailu na spamovanie.

Celkovo vzaté, e-mailový bulletin, ktorý informuje vaše publikum o novom obsahu, je dobrá vec a úsilie vynaložené na jeho vytvorenie je pomerne minimálne. Ukážem vám, ako vytvoriť barebones newsletter pomocou RSS kanálov WordPress a MailChimp, e-mailovej marketingovej služby, ktorá je bezplatná, ak vaša stránka generuje menej ako 12 000 e-mailov mesačne s menej ako 2 000 odberateľmi.

Upravte svoje RSS

V predvolenom nastavení WordPress vytvára niekoľko rôznych informačných kanálov RSS, jeden, ktorý obsahuje obsah, ktorý publikujete v príspevkoch, a jeden, ktorý obsahuje komentáre. Informačný kanál RSS na vašej stránke nájdete na:

Čítať:  Hostinger Magento Cloud vs. Magento Commerce Cloud

http://mysite.com/?feed=rss

http://mysite.com/?feed=rss2

Ak používate vlastné nastavenie permalinku, ako je to, ktoré vygeneruje SEO plugin od Yoast, pravdepodobne ho nájdete aj na:

http://mysite.com/feed/

Môžete nakonfigurovať informačný kanál RSS vrátane počtu článkov, ktoré sa majú zahrnúť, a či zahrnúť celý obsah alebo len súhrn.

Vytvorte si zoznam adries v MailChimp

Ďalej prejdite na MailChimp a vytvorte si účet. MailChimp vyžaduje, aby ste poskytli veľa osobných údajov, aby ste dodržali zákony proti spamu. Nie sú len namyslení, potrebujú vedieť, že ich službu nevyužijete na spamovanie ľudí.

Po vytvorení účtu vyberte na hlavnej stránke „Vytvoriť zoznam“. Pokyny sú celkom jasné, takže postupujte podľa nich a vyplňte podrobnosti o zozname adresátov.

Po vytvorení zoznamu je dobré doň vložiť aspoň jedného odberateľa, inak sa neskôr pri vytváraní kampane stretnete s problémami. Používateľa môžete pridať z hlavného panela „Zoznamy“.

Vytvorte kampaň

Ďalej budete musieť priradiť svoj zoznam k e-mailovej kampani. V hlavnom menu kliknite na rozbaľovaciu ponuku „Vytvoriť kampaň“ a vyberte „Kampaň riadená RSS“.

Najprv sa zobrazí obrazovka nastavenia informačného kanála RSS. Tu je miesto, kde musíte zadať adresu URL informačného kanála RSS uvedenú v prvej časti tohto článku a nakonfigurovať časy, kedy chcete zasielať bulletin.

Kliknite na Ďalej a budete mať možnosť vybrať si zoznam adries, ktorý sme práve vytvorili.

Potom nasleduje obrazovka základného nastavenia. MailChimp je opäť skvelý v tom, že vás prevedie krokmi potrebnými na vytvorenie kampane. Jediným skutočne zložitým kúskom je sekcia sledovania, ale zatiaľ môžete pokojne ponechať predvolené nastavenia.

Čítať:  Vplyv videoobsahu na zapojenie sociálnych médií: štúdia založená na dátach

Potom sa dostaneme na obrazovku Návrhára e-mailov. Tento krok nebudem vysvetľovať príliš podrobne, pretože MailChimp poskytuje výkonnú sadu nástrojov na vytváranie vzhľadu e-mailov – na podrobný popis všetkých jeho možností by bolo potrebných niekoľko článkov na blogu.

Vyberte možnosť „Prednavrhnuté“.

Na výber sú desiatky vopred navrhnutých šablón, ale pre naše účely bude jednoduchšie, ak si vyberieme jednu zo šablón RSS – tá automaticky vyplní značky, ktoré potrebujeme na to, aby sme náš obsah z informačného kanála RSS stránky WordPress dostali do email.

Šablónu môžete upraviť tak, aby vyhovovala vašim účelom, ale dávajte pozor, aby ste nezmenili obsah značiek, ktoré vyzerajú takto: |RSSITEM:TITLE|. Ide o zástupné symboly, ktoré MailChimp nahradí obsahom z informačného kanála.

Ak chcete vidieť, ako bude e-mail vyzerať s vaším obsahom, môžete použiť ponuku „Ukážka a test“ na vygenerovanie vzorového e-mailu alebo na zaslanie skúšobného e-mailu na vašu adresu.

Preklikajte sa cez zvyšné stránky, kým sa nedostanete na stránku s potvrdením. Ak vám MailChimp oznámi, že sa vyskytol problém, pozrite si návrhy, ako ich vyriešiť.

Uchopte svoj MailChimp API kľúč

Ak chcete integrovať MailChimp s WordPress, budete musieť dať WordPress API kľúč, aby mohol komunikovať s e-mailovou službou. Kliknite na svoje meno na hlavnom paneli MailChimp a vyberte nastavenia účtu. Kľúč API nájdete na karte „Extras“.

Čítať:  Ako pridať porovnávaciu tabuľku do WordPress pomocou NicheTable

Kľúč API je dlhý reťazec písmen a číslic. Skopírujte ho a uložte na neskôr.

Poskytnite používateľom spôsob, ako sa prihlásiť na odber

Ďalej musíme vyriešiť stránku WordPress. Najprv budete musieť nainštalovať WordPress pre MailChimp plugin, ktorý pridá záznam na bočný panel administračného panela.

Vložte kľúč API do textového poľa a kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

Nakoniec (takmer) prejdite do ponuky „Formuláre“, kde si vyberiete zoznam, ktorý chcete použiť, a nakonfigurujete formulár, ktorý sa bude používať vo vašich príspevkoch a stránkach WordPress na zhromažďovanie e-mailových adries.

Dodaný krátky kód môžete použiť na vloženie formulára na zhromažďovanie e-mailov kdekoľvek na vaše príspevky a stránky WordPress alebo môžete použiť miniaplikáciu na vloženie do bočného panela alebo kdekoľvek, kde je možné pridať miniaplikácie.

A to naozaj je! Návštevník vášho blogu bude teraz môcť zadať svoju e-mailovú adresu do formulára na odber a automaticky mu budú posielané e-maily obsahujúce novinky o novom obsahu, ktorý ste zverejnili.

Kredit obrázka: D34n

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE