10 trikov s URL pre YouTube a krátke videá, ktoré musíte poznať

YouTube má mnoho funkcií, ako je vyhľadávanie vo videu alebo pozeranie videa YouTube s niekým, aby bolo sledovanie videa lepšie na všetkých zariadeniach. Tu je však niekoľko úžasných trikov, ktoré môžete použiť na zlepšenie zážitku. Týchto desať trikov s webovými adresami zmení spôsob, akým používate YouTube na svojich zariadeniach. Aby tieto triky fungovali, nemusíte sťahovať žiadny softvér ani inštalovať žiadne rozšírenie prehliadača.

10 najlepších trikov s URL pre videá a krátke videá YouTube

Na spustenie týchto trikov nemusíte do prehliadača inštalovať žiadne rozšírenie ani aplikáciu. Všetky tieto triky fungujú vo všetkých prehliadačoch, pretože tieto triky vyžadujú zmenu adresy URL, aby sa zlepšil váš zážitok zo služby YouTube.

Otvorte krátke videá YouTube ako bežné video na YouTube

Webová stránka YouTube má špeciálny vertikálny prehrávač pre krátke videá YouTube. Tento prehrávač nemá panel vyhľadávania, takže nemôžete preskočiť na žiadnu konkrétnu sekciu videa. Nasledujúci trik vám pomôže otvoriť akékoľvek krátke video YouTube ako bežné video YouTube.

Čítať:  11 najlepších gadgetov pre zvýšenie produktivity

1. Otvorte ľubovoľný skrat v prehliadači na počítači.

2. Upravte adresu URL v paneli s adresou a nahraďte „/šortky/“ s “/watch?v=“ bez úvodzoviek.Prehrajte si krátke videá YouTube v bežnom prehrávači pomocou triku s adresou URL

Toto otvorí video v bežnom prehrávači YouTube s panelom vyhľadávania a všetkými ovládacími prvkami bežného prehrávača videa na YouTube.

Otvorte verziu YouTube pre mobil na počítači

Verzia webovej stránky YouTube pre počítače je viac optimalizovaná pre ukazovacie zariadenie, ako je myš, ale nie pre dotykovú obrazovku. Ak teda vlastníte prenosný počítač s dotykovou obrazovkou, používanie mobilnej verzie YouTube je pre navigáciu na dotykovej obrazovke lepšie.

Použite mobilnú verziu YouTube na počítači pomocou triku s adresou URL

Mobilnú verziu youtube ľahko otvoríte pomocou tohto odkazu “https://m.youtube.com/?persist_app=1&app=m” na pracovnej ploche a môžete zmeniť veľkosť okna pracovnej plochy, aby ste zmenili rozhranie na pomer strán podobný mobilu.

Ak sa chcete vrátiť k verzii pre počítače, musíte vymažte súbory cookie prehliadača alebo použite akýkoľvek iný prehliadač.

Prehrajte si akékoľvek vekovo obmedzené video bez prihlásenia do účtu Google

Ak je video na YouTube vekovo obmedzené, musíte sa prihlásiť do svojho účtu Google, aby ste si ho mohli prehrať. Ale čo ak sa nechcete prihlásiť na YouTube? Adresu URL videa môžete zmeniť tak, aby sa video prehralo bez prihlásenia. Tu je postup:

1. Otvorte ľubovoľné video s vekovým obmedzením vo vašom prehliadači.

Prehrajte video YouTube s vekovým obmedzením pomocou triku s adresou URL

2. Nahradiť „youtube.com“s yewtu.be a stlačte Zadajte.

Prehrajte video YouTube s vekovým obmedzením pomocou triku s adresou URL

Video sa prehrá na úplne inej webovej lokalite a môžete si ho pozrieť bez prihlásenia do svojho účtu Google.

Spustite YouTube Video v konkrétnom čase

Ak chcete preskočiť nepotrebnú časť videa alebo úvod, môžete to ľahko urobiť tak, že trochu upravíte adresu URL videa. Postupujte podľa nižšie uvedeného podrobného sprievodcu.

Čítať:  Najlepšie púzdra pre Samsung Galaxy A14 5G, ktoré si môžete kúpiť

1. Otvorte video na YouTube v prehliadači.

2. Kliknite na panel s adresou na úpravu adresy URL.

3. Pridať “&t=čas v sekundách” a stlačte Zadajte.

Toto okamžite prehrá video, ktoré ste vložili do adresy URL z tejto časovej pečiatky. Ak používate telefón, rovnaký trik môžete použiť aj v prehliadači smartfónu.

Preskočte úvodnú časť videa YouTube

Video YouTube môžete spustiť s časovým oneskorením; preskočíte tým úvodnú časť videa. Tu je rýchly sprievodca, ako to urobiť na počítači alebo v prehliadači smartfónu.

1. Skopírujte a prilepte adresu URL videa YouTube na paneli s adresou prehliadača.

2. Pridať “&start=45” na koniec URL a stlačte Zadajte na načítanie stránky.

Preskočte úvod videa YouTube pomocou triku s adresou URL

Povedzme, že chcete preskočiť 30-sekundovú úvodnú časť konkrétneho videa YouTube. Na koniec adresy URL videa musíte pridať &start=30. Tým sa preskočí prvých 30 sekúnd videa.

Prehrávajte video YouTube donekonečna

Ak radi počúvate upokojujúcu hudbu na svojom počítači počas pracovných hodín, tu je trik, ako túto hudbu donekonečna opakovať. Tento trik sa dá ľahko vykonať zo samotného prehrávača videa YouTube, ale najprv si povedzme o metóde URL.

1. Prehrajte si video YouTube v prehliadači a kliknutím na panel s adresou upravte adresu URL.

2. Treba sa prepnúť “youtube.com” do “youtubeloop.net” a stlačte Zadajte.

Slučte video YouTube pomocou triku s adresou URL

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť slučku videa YouTube, je prehrávač videa YouTube.

1. Otvorte video a kliknite pravým tlačidlom myši na prehrávači videa.

2. Vyberte Slučka z menu. Video sa tak dostane do slučky a bude sa automaticky opakovať.

Čítať:  Ako spárovať hodinky Amazfit?

Slučte video YouTube pomocou triku s adresou URL

Jediný rozdiel medzi funkciou oficiálnej slučky služby YouTube a trikom s adresou URL je v tom, že služba YouTube bude súčasne opakovať iba jedno video. Ale pomocou triku s URL môžete do slučky pridať viac videí, čo je lepšie, ak si chcete vypočuť celý zoznam skladieb.

Stiahnite si miniatúru akéhokoľvek videa YouTube

Miniatúru YouTube je možné jednoducho stiahnuť pomocou tohto triku s adresou URL okamžite vo formáte JPEG. Ak si chcete bezplatne stiahnuť miniatúru videa z YouTube, postupujte podľa krokov nižšie.

1. Otvorte video YouTube a skopírujte ID videa videa. ID videa je alfanumerická časť adresy URL, ktorá začína za symbolom rovnosti (=).

2. Pridajte toto ID videa do „https://img.youtube.com/vi/<>/maxresdefault.jpg“ a otvorte ho vo svojom prehliadači.

Stiahnite si miniatúru YouTube pomocou triku s adresou URL

3. Kliknite pravým tlačidlom myši na otvorenom obrázku a Uložte obrázok na vašom zariadení.

Tým sa okamžite stiahne miniatúra videa YouTube vo formáte jpeg, ktorú môžete použiť pre svoje projekty.

Vytvorte si zoznam skladieb bez prihlásenia

Môžete vytvoriť zoznam videí YouTube bez prihlásenia do svojho účtu Google. Je to užitočné, keď nepoužívate svoj počítač a nechcete sa prihlásiť do svojho účtu Google. Stále však chcete, aby váš zoznam skladieb bežal na pozadí.

Vytvorte zoznam videí YouTube pomocou adresy URL bez prihlásenia

Pre túto úpravu, http://www.youtube.com/watch_videos?video_ids=1st_ID,2nd_ID,3rd_ID URL s ID videí YouTube. Ak máte napríklad 4 alebo viac videí na vytvorenie zoznamu videí, musíte všetky štyri ID videí oddeliť čiarkami.

Prepnúť na informačný kanál YouTube iba na odber

Domovská stránka YouTube obsahuje odporúčané videá, ktoré niekedy nechcete vidieť. Tento trik otvorí kanál YouTube s videami iba z kanálov YouTube, ktoré odoberáte.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k metódam dopravy Magento 2: Čo sú to & Ako začať

Do adresy URL stačí pridať dve nové slová oddelené lomkou. Alebo môžete použiť tento odkaz tu: “https://www.youtube.com/feed/subscriptions.“ Uistite sa, že ste v danej relácii prehliadača prihlásení do svojho účtu Google. Alebo bude tento odkaz presmerovaný na prihlasovaciu stránku účtu Google.

Vytvorte GIF z ľubovoľného videa YouTube

Ak chcete zdieľať konkrétnu časť videa YouTube s niekým bez zvuku alebo chcete vytvoriť meme, môžete vytvoriť GIF tejto konkrétnej časti videa a zdieľať ho. Môžete to urobiť pomocou tohto jednoduchého triku s adresou URL na vašom počítači alebo prehliadači smartfónu.

1. Otvorte a YouTube video a skopírujte ID videa z panela s adresou.

2. Otvorte URL “gifs.com/gif/“ vo vašom prehliadači. Uistite sa, že ste vymenili s ID vášho videa.

3. Otvorí sa okno editora s časovou osou, vyberte počiatočnú a koncovú časť videa a kliknite Vytvorte GIF tlačidlo vpravo hore.

Tipy a triky pre adresy URL YouTube

Po vytvorení GIF ho môžete zdieľať priamo na svojich webových stránkach sociálnych médií. Alebo môžete skopírovať odkaz vytvorený pre daný GIF a zdieľať ho na akejkoľvek inej platforme. Môžete sa tiež pozrieť na ďalšie spôsoby vytvárania obrázkov GIF z videí YouTube.

Zabaliť sa

Tieto úžasné tipy a triky YouTube vám poskytnú najlepší zážitok zo služby YouTube na všetkých vašich zariadeniach. Pre tieto triky nie je potrebná inštalácia aplikácií alebo rozšírení tretích strán. Zostaňte naladení na GadgetsToUse, kde nájdete viac takýchto čítaní, a pozrite si tie, ktoré sú prepojené nižšie.

Čítaj viac

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE