Ako zablokovať skupinu v telegrame

Slávne skupinové chaty a zabezpečenie podobné pevnosti Telegramu sú magnetom pre Gen-Z'ers aj pre profesionálne organizácie. Bez ohľadu na to, ako bezpečne posielať správy, je tu jeden veľký problém, ktorý nevyriešili: ako zablokovať skupinu.

Ako zablokovať skupinu v telegrame

Mnoho nechcených skupín beží na telegrame a bez zasvätených informácií nie je jasné, ako ich zastaviť. Spameri nielenže rozptyľujú tok konverzácie, ale môžu predstavovať skutočné bezpečnostné riziko. Táto príručka ponúka jednoduché kroky, ako blokovať skupiny v telegrame.

Ako zablokovať telegramovú skupinu navždy

Rozlúčte sa so skupinami telegramov, ktoré vás obťažujú alebo ktoré sa zdajú nebezpečné. Ak sa chcete rozlúčiť s nechcenou telegramovou skupinou, najjednoduchším spôsobom je zablokovať ju:

 1. Otvorte skupinový chat, ktorý chcete zablokovať.
 2. Kliknite na názov skupiny, ktorú chcete zablokovať.
 3. Klepnite na „Blokovať skupinu“.

Skupiny, ktoré ste zablokovali, nielenže zmiznú z vášho zoznamu rozhovorov, ale nebude možné, aby vám ešte niekedy poslali správu.

Ako nahlásiť telegramovú skupinu

Možno sa len chcete vyhnúť skupine, ktorá vás obťažuje. V tomto prípade by ich blokovanie malo byť viac než dostatočne účinné. Ak vás však kyberšikanujú alebo vás neustále obťažujú trolovia, nahlásenie je účinnejšou možnosťou a upozorní moderátorov Telegramu na výtržníkov.

Čítať:  Ako odstrániť a odstrániť účet Microsoft z Windows 11

Ak narazíte na niekoho, kto porušil podmienky používania Telegramu, neváhajte kliknúť na tlačidlo Nahlásiť.

Ak chcete nahlásiť telegramovú skupinu, postupujte takto:

 1. Otvorte skupinový čet, ktorý chcete nahlásiť.
 2. Kliknite na tri bodky.
 3. Klepnite na „Nahlásiť“.
 4. Vyberte dôvod nahlásenia skupiny.
 5. Klepnite na „Odoslať“.

Blokovaním budú skupinové rozhovory navždy mimo vášho informačného kanála, ale členovia, ktorí vás obťažovali, budú bez škôd. Ak chcete zabezpečiť, aby sa nikto iný nestretol s rovnakými problémami, nahlásenie skupiny pomôže pri jej spustení z platformy.

Vzostup nechcených telegramových skupín

Nie sú to len virálni obchodníci a trolovia, ktorých sa musíte obávať. Akokoľvek môžu byť skupinové chaty Telegramu s 200 000 ľuďmi návykové, často sú trójskym koňom pre začínajúcich online zločincov.

V meme skupinách a futbalových skupinových chatoch sú skrytí hackeri, ktorí používajú Telegram ako lovisko. Aj keď má Telegram svoju vlastnú obranu, oplatí sa byť proaktívny proti podvodníkom a digitálnym vreckovým zlodejom, ktorí prenikli do aplikácie.

Na telegrame prevládajú najmä phishingové podvody. Hackeri budú vystupovať ako jeden z vašich priateľov alebo nevinný distribútor meme a posielať neškodné odkazy, ktoré po otvorení umožnia prístup k celému vášmu počítaču.

Ďalšie tipy na vylepšenú správu skupiny telegramov

Okrem blokovania a nahlasovania nechcených telegramových skupín existuje niekoľko spôsobov, ako optimalizovať, ktoré skupiny vás môžu na začiatok pridať.

Upravte povolenia skupiny

Telegram vám umožňuje doladiť povolenia skupiny, takže môžete presne kontrolovať, kto vás môže pridať do skupín. Vďaka prísnejším skupinovým povoleniam sa môžete vyhnúť pridávaniu do skupín mimo vašej siete. Ak chcete posilniť svoju obranu proti nechceným skupinovým pozvánkam, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Otvorte telegram
 2. Kliknite na „Nastavenia“.
 3. Vyberte „Ochrana súkromia a bezpečnosť“.
 4. Pokračujte na „Skupiny a kanály“.
 5. Pozrite sa pozorne na časť s názvom „Kto si ma môže pridať“. Zmeňte „Všetci“ na „Moje kontakty“.
Čítať:  Google vysvetľuje, ako správne používať značky nadpisov H1

Táto funkcia je super výkonná obrana proti skupinám, ktoré sa množia na telegrame pridaním každého mena, ktoré vidia. Pokiaľ vaši priatelia tiež nie sú spamermi na čiastočný úväzok, obmedzí to váš čas na telegrame na skupiny, s ktorými chcete komunikovať.

Stlmiť upozornenia

Ďalšou silnou metódou prevzatia kontroly nad vaším telegramom je stlmenie upozornení pre skupiny, ktorých sa aktívne nezúčastňujete. Toto je jeden krok nižšie od blokovania, takže môžete zostať v skupinovom rozhovore, pričom budete ušetrení neustáleho vyrušovania, ktoré vás nezaujíma. .

Nechajte skupiny, ktoré už pre vás nie sú relevantné

Ako život pokračuje, pravdepodobne vás nezaujímajú tí istí rapperi a kryptomeny Soundcloud, aké ste robili v roku 2016. Rozlúčte sa so skupinovými chatmi, ktoré sa vám zdajú irelevantné a budete mať viac priestoru pre priateľov, na ktorých vám skutočne záleží.

Existuje veľa nepríjemných aktérov, ktorí rozsievajú neplechu alebo šíria škodlivý softvér prostredníctvom skupinových rozhovorov Telegramu. Zablokovaním týchto skupín sa natrvalo odstránia z vášho informačného kanála, takže nebudete každý deň dostávať upozornenia od armády zanietených športových fanúšikov.

Prečo je blokovanie nechcených telegramových skupín dobré pre každého

Pamätajte si, že keď blokujete skupinu, ktorá sa zdá byť podozrivá, držte sa ďalej od akýchkoľvek odkazov, ktoré uverejnili. Poslaním týchto skupín do stratosféry budú mať všetci na Telegrame lepší čas a nikto sa nezobudí s infikovaným počítačom.

Čítať:  Ako skryť nepríjemné ukážky odkazov v Discord

Viac kontrolovaný telegramový zážitok

Doladením vašich skupinových povolení môžete spravovať svoju cestu telegramu a vyhnúť sa pridávaniu do skupín bez vášho súhlasu. V telegrame budete môcť voľne rolovať, uskutočňovať videohovory a robiť čokoľvek iné.

Boli ste pridaní do nejakých nevítaných telegramových skupín? Ktorých skupinových rozhovorov ste stále súčasťou? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE