Pripomeň mi to zajtra. A znova. A ešte raz, deň po tom.
Keď ste zaneprázdnení prevádzkovaním vlastného podnikania na voľnej nohe, len zriedka si chcete nájsť čas na aktualizáciu operačného systému počítača. Ale pokiaľ ide o aktualizáciu WordPress, budete si chcieť dvakrát rozmyslieť, či stlačíte odloženie.
Aktualizácie WordPress udržujú stránky v plynulom chode a chránia ich pred bezpečnostnými hrozbami. Tento príspevok vysvetľuje typy aktualizácií, ako bezpečne aktualizovať WordPress, ako vykonať manuálnu aktualizáciu WordPress a rôzne metódy aktualizácie webovej stránky WordPress. Môžeme vám tiež pomôcť pri úvodnej inštalácii WordPress.
Čo je aktualizácia WordPress?
Aktualizácia WordPress zaisťuje, že systémy s webovou stránkou fungujú s najnovšou verziou WordPress. Rovnako ako potrebujete aktualizovať operačný systém počítača a telefónu, aj systém WordPress by ste mali udržiavať aktualizovaný.
Aktualizácie WordPress zahŕňajú:
- Aktualizácie systému — Tieto aktualizácie sa vzťahujú na základný softvér WordPress, na ktorom je prevádzkovaná webová stránka.
- Aktualizácie doplnkov — Okrem udržiavania aktualizovaného základného systému musíte spúšťať aktualizácie všetkých aktívnych doplnkov.
- Aktualizácie tém — Vývojári tém tiež vydávajú aktualizácie, aby zabezpečili, že témy WordPress zostanú kompatibilné s novšími verziami WordPress.
Prečo je dôležité aktualizovať svoj web WordPress?
Udržiavanie aktualizovanej stránky WordPress zlepšuje výkon a bezpečnosť stránky. Rýchlosť webu veľa rozhoduje o úspechu webu. Stránky s pomalým načítaním majú tendenciu dosahovať nižšie pozície vo výsledkoch vyhľadávania a zaznamenávať nižšie miery konverzie. Zastarané verzie WordPressu a akýchkoľvek doplnkov môžu spomaliť web. Novšie verzie WordPressu tiež obsahujú aktualizované funkcie určené na zlepšenie výkonu vášho webu.
Neaktualizovanie WordPress tiež vytvára bezpečnostné riziko. WordPress sa radí medzi najpopulárnejší redakčný systém na svete. Bohužiaľ, rozšírené používanie systému z neho robí častý cieľ hackerov. Keď sa vývojári WordPress učia o bezpečnostných zraniteľnostiach, poskytujú bezpečnostné záplaty v ďalšej verzii WordPress. Ak neaktualizujete svoj systém WordPress, prídete o dôležité vylepšenia zabezpečenia.
To isté platí pre pluginy. Pluginy predstavujú niektoré z najjednoduchších spôsobov, ako môže niekto napadnúť vašu stránku. Aktualizácia systému a doplnkov eliminuje niektoré z vašich bezpečnostných chýb.
Čo robiť pred aktualizáciou WordPress
Pred aktualizáciou webu WordPress urobte úplnú zálohu svojho webu. Zálohujte všetky základné systémové súbory, mediálne súbory, témy, doplnky a databázy. Môžete použiť doplnok určený na vytváranie záloh alebo sa obráťte na svojho poskytovateľa hostingu. Mnohé plány hostenia, najmä spravovaný hosting WordPress, zahŕňajú službu zálohovania.
Automatická aktualizácia WordPress vs. Manuálna aktualizácia WordPress
V rámci prípravy na aktualizáciu WordPressu sa musíte rozhodnúť medzi automatickými a manuálnymi aktualizáciami.
Pre väčšinu vlastníkov stránok funguje automatická aktualizácia najlepšie. Automatické aktualizácie prebiehajú na pozadí, takže váš web vždy beží na najnovšej verzii WordPress bez toho, aby ste museli pamätať na spúšťanie aktualizácií.
Automatické aktualizácie však môžu spôsobiť problémy pre niektoré webové stránky. Hlavné vydania WordPress často obsahujú nové funkcie bez spätnej kompatibility. Ak váš web beží na téme alebo doplnkoch, ktoré by sa mohli po aktualizácii na najnovšiu hlavnú verziu WordPressu pokaziť, mali by ste zakázať automatické aktualizácie.
Ako automaticky aktualizovať WordPress
Väčšina webových hostiteľov v predvolenom nastavení povoľuje automatické aktualizácie. Ak chcete zistiť nastavenia svojho účtu, obráťte sa na svojho hostiteľa. Ak vášmu webu nehrozí poškodenie pri inovácii, môžete zostať pri automatických aktualizáciách. Ako dodatočné bezpečnostné opatrenie zvážte automatický plán zálohovania, aby ste mohli obnoviť svoju stránku na predchádzajúcu verziu, ak aktualizácia WordPress na vašej stránke niečo pokazila.
Ako manuálne aktualizovať WordPress
Teraz poďme diskutovať o tom, ako vykonať manuálnu aktualizáciu WordPress.
Ak ste zakázali automatické aktualizácie, budete musieť spustiť manuálnu aktualizáciu. Môžete si vybrať medzi aktualizáciou jedným kliknutím alebo úplnou manuálnou aktualizáciou.
Kroky na dokončenie aktualizácie jedným kliknutím:
1. Prihláste sa do svojho správcu WordPress.
2. Prejdite do sekcie Aktualizácie pod panelom Dashboard.
3. Ak nepoužívate najnovšiu verziu WordPress, zobrazí sa vám možnosť “Teraz aktualizovať.” Kliknite na toto tlačidlo.
4. WordPress počas procesu inštalácie automaticky stiahne najnovšiu verziu a uvedie vašu stránku do režimu údržby. Priebeh môžete sledovať na obrazovke.
Po dokončení vás presmeruje na obrazovku s informáciami o nových funkciách v inovovanej verzii.
Kroky na dokončenie úplnej manuálnej aktualizácie:
- Stiahnite si najnovšie verziu WordPress do vášho počítača.
- Rozbaľte súbor.
- Prihláste sa do svojho správcu WordPress a deaktivujte všetky doplnky.
- Na odstránenie adresárov wp-includes a wp-admin z vášho webového hostiteľa použite prístup cez FTP alebo shell. Potom nahrajte nové adresáre wp-includes a wp-admin do svojho webového hostiteľa.
- Prejdite do priečinka wp-content a nahrajte jednotlivé súbory z priečinka wp-content aktualizácie. Chcete prepísať existujúce súbory, ale neodstraňujte žiadne iné súbory alebo priečinky.
- Nahrajte všetky voľné súbory z koreňového adresára aktualizácie do svojho hostiteľského koreňového adresára WordPress, ako je napríklad wp-login.php.
- Prejdite z prehliadača na svoju stránku správcu WordPress. Pravdepodobne sa budete musieť znova prihlásiť. V prípade potreby vás prevedie aktualizáciou databázy.
- Aktivujte si doplnky.
- Vymažte vyrovnávaciu pamäť.
Podrobnejšie pokyny na manuálnu aktualizáciu WordPressu krok za krokom nájdete v časti WordPress dokumentácia.
Čo ak moja aktualizácia zlyhá?
Ak vaša aktualizácia WordPress zlyhá, môžete svoj web obnoviť zo zálohy a skúsiť to znova. Ak ste sa pokúsili o automatickú aktualizáciu alebo aktualizáciu jedným kliknutím, ktorá zlyhala, môžete namiesto toho skúsiť úplnú manuálnu aktualizáciu. Ak chcete dokončiť manuálnu aktualizáciu po neúspešnej aktualizácii, budete musieť odstrániť údržbu súborov z adresára WordPress medzi krokmi 6 a 7.
Čo robiť po aktualizácii WordPress
Po dokončení aktualizácie WordPress skontrolujte svoju stránku, aby ste sa uistili, že všetko vyzerá dobre a funguje správne. Pamätajte, že možno budete musieť aktualizovať svoju tému a akékoľvek doplnky, aby boli kompatibilné s vašou novou verziou WordPress.
Zjednodušte aktualizácie WordPress pomocou Hostinger
Teraz viete, ako bezpečne aktualizovať WordPress. Nemusíte to však robiť všetko sami.
Spravovaný hosting WordPress od Hostinger odstraňuje problémy s aktualizáciou stránky WordPress. Všetky plány zahŕňajú automatické aktualizácie základných systémových súborov a doplnkov. Aktualizácie doplnkov zahŕňajú aj Visual Inspector, ktorý zisťuje akýkoľvek vplyv aktualizácie doplnku na rozloženie vašej lokality.
Vyskúšajte spravovaný hosting ešte dnes a prestaňte sa obávať aktualizácií WordPress.
Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.