Google hovorí nie, stránky AMP sa samy o sebe nehodnotia lepšie

Počas odoslanej časti otázok a odpovedí jedného nedávneho stretnutia Johna Muellera sa odborník na SEO opýtal Johna na stránky AMP.

Ich hlavnou otázkou bolo: mali by sme očakávať pokles návštevnosti, ak odstránime AMP?

John povedal, že predpokladá, že ide o nastavenie, kde sú tradičné stránky HTML a stránky AMP.

Rozšíril to o skutočnosť, že existujú niektoré funkcie vyhľadávania, ktoré sú obmedzené len na stránky AMP.

Neverí však, že v súčasnosti nejaké existujú a musel by to skontrolovať.

Zopakoval, že neverí, že existujú nejaké funkcie, ktorých rozsah je obmedzený len na stránky AMP.

O stránkach AMP spomenul, že majú tendenciu byť veľmi rýchle a je tiež jednoduchšie vytvoriť veľmi rýchle stránky AMP.

Keďže Google používa rýchlosť a skúsenosti so stránkami ako hodnotiaci faktor, je to niečo, čo ak máte veľa veľmi rýchlych stránok v AMP, no prepnete na pomalšie stránky, ktoré nie sú AMP, môžete tam zaznamenať vplyv.

Môžete vytvárať veľmi rýchle stránky, ktoré nie sú AMP, takže rýchlosť nie je obmedzená na AMP.

Ak vypnete AMP na webe AMP, môže sa zobraziť prechodné obdobie, počas ktorého budú zostávajúce stránky AMP vo vyrovnávacej pamäti AMP, a ich vymazanie chvíľu potrvá.

Stále je však možné ich vypnúť.

To sa deje približne v čase 30:43 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 30:43
Mali by sme očakávať pokles návštevnosti, ak odstránime AMP?

Čítať:  WordPress Gutenberg 10.1 bol vydaný s významnými aktualizáciami

Ján (odpoveď) 30:47
Takže predpokladám, že toto je nastavenie, kde máte akési tradičné stránky HTML a stránky AMP a prepájate ich? Myslím si, že pri odstránení stránok AMP, ako je táto, sa spájajú tri veci. Na jednej strane existujú niektoré funkcie vyhľadávania, ktoré sú obmedzené len na stránky AMP. Myslím, že momentálne žiadne nie sú, musel by som to skontrolovať. Nemyslím si však, že v súčasnosti existujú funkcie vyhľadávania, ktoré sú dostupné iba pre stránky AMP. Takže z tohto pohľadu by ste tam nič nestratili.

Ďalšia vec je, že stránky AMP bývajú veľmi rýchle, prípadne je jednoduchšie vytvárať veľmi rýchle stránky AMP. A keďže ako faktor hodnotenia používame rýchlosť a druh zážitku zo stránky, ak máte veľa veľmi rýchlych stránok v AMP a prepnete sa na pomalšie stránky, ktoré nie sú AMP, môžete vidieť efekt tam.

Môžete samozrejme vytvárať veľmi rýchle stránky, ktoré tiež nie sú AMP, ako keby to nebolo obmedzené na AMP. Takže to je niečo, čo by som ešte raz skontroloval, aby som zistil, ako tam platia veci týkajúce sa rýchlosti. A myslím, že tam je aj tretí, občas sa objaví domnienka, že stránky AMP sa nejako lepšie hodnotia. A nie je to tak, AMP nie je hodnotiacim faktorom. Nemalo by to byť teda niečo, kde by ste videli zmenu v hodnotení len preto, že máte stránky AMP alebo nemáte stránky AMP.

Čítať:  Ako pomenovať svoju digitálnu agentúru – príklady, nápady & Inšpirácia

Takže všetky tieto veci tak trochu spolu, ak sa môžete uistiť, že vaše normálne stránky sú rýchle a ekvivalentné a máte na týchto normálnych stránkach všetky štruktúrované údaje, ktoré potrebujete, potom pravdepodobne môžete vypnúť AMP. A bude to v podstate veľmi podobné. Pravdepodobne uvidíte akési prechodné obdobie, počas ktorého sú niektoré stránky AMP stále vo vyrovnávacej pamäti AMP a chvíľu potrvá, kým vybuchnú. Vo všeobecnosti je však možné tieto funkcie vypnúť.

Máme článok centra pomoci o tomto druhu vypínania stránok AMP. Takže by som to tiež skontroloval. Áno, myslím, že je to skoro všetko, čo sa týka AMP. Pokiaľ ide o indexové prehľadávanie, pravdepodobne ste už videli, že stránky AMP majú tendenciu byť indexovo prehľadávané o niečo častejšie, pretože indexovým prehľadávaním obnovujeme aj vyrovnávaciu pamäť.

Ak teda nemáte tieto stránky AMP navyše, naše indexové prehľadávanie sa zameria viac na zvyšok vášho webu. Môžete teda zaznamenať nárast druhu aktivity indexového prehľadávania na typoch tradičných stránok, ktoré tam máte.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE