Google považuje stránky filtrovania a vyhľadávania za ekvivalentné

Jeden správca webu sa Johna počas stretnutia 9. 10. 2021 opýtal na podrobnosti o ich webovej stránke elektronického obchodu. Konkrétnejšie o stránkach filtrovania a vyhľadávania.

Ich otázka sa týkala ich stránky, ktorá má veľa variantov a vyhľadávacích dopytov pre mnoho rôznych produktov. Používajú filtračné stránky, ktoré sú optimalizované a indexovateľné. Ale nie sú indexované.

John vysvetlil, že Google sa nesnaží rozpoznať rozdiel medzi stránkami rôznych kategórií, stránkami filtrovania alebo stránkami vyhľadávania. Google považuje všetky tieto typy stránok za rovnocenné.

Toto sa deje približne v čase 32:01 vo videu:

John Mueller Hangout 09/10/2021 Prepis

Ján (otázka) 32:01
Máme nový e-shop s množstvom rôznych variantov a vyhľadávacích dopytov na produkty. Predávame napríklad diamantové rezacie kotúče. Majú vyhľadávacie dopyty, ako napríklad diamantový rezací kotúč na dlaždice, drevo, betón. Naši konkurenti sú pre tieto produkty zoradení podľa vlastných kategórií. Používame filtrované stránky, ktoré sú optimalizované a sú tiež indexovateľné. Stránky filtra však nezískajú hodnotenie ani sa neindexujú. Mám teda namiesto toho vytvoriť stovky nepoužiteľných podkategórií?

Ján (odpoveď) 32:31
Takže si myslím, že v prvom rade je tu dôležitým aspektom to, že sa nesnažíme rozpoznať rozdiel medzi stránkami rôznych kategórií alebo stránkami filtrovania alebo stránkami vyhľadávania. V podstate všetky tieto stránky považujeme za rovnocenné. A je to skôr otázka druhu obsahu, ktorý tam poskytujete. Takže to je, je to podobné ako v minulosti, dostávali by sme otázky, napríklad ak urobím blogový príspevok, ak si vytvorím samostatnú stránku pre určitý obsah, zaobchádza Google s tým inak. A opäť to nie je my – nezaobchádzame s tou sémantickou vecou, ​​ktorú ste si nastavili samostatne na svojej stránke. Na tejto stránke si však uvedomujeme, že existuje veľa produktov, ktoré sú tu prepojené. A na tejto stránke sú informácie o tomto druhu produktu.

Čítať:  Čo je Link Farming & Mali by ste sa zúčastniť?

A my to vezmeme do úvahy. A je pre nás jedno, či ide o stránku kategórie, stránku vyhľadávania, stránku so značkami, stránku filtra. V podstate je to jedna adresa URL, ktorá obsahuje tieto informácie. Takže z tohto pohľadu si myslím, že na svojom webe nepotrebujete umelo vytvárať niečo špeciálne. Ale skôr, ak sa snažíte, aby sa tieto druhy stránok zobrazovali vo vyhľadávaní, musíte sa uistiť, že tým myslím, len sa musíte uistiť, že na týchto stránkach máte správne množstvo užitočných informácií, takže keď sa pozrieme na týchto stránkach môžeme rozpoznať, ach, tu je niekoľko informácií o type stránky, ktorá to je, tu je čistý nadpis na tejto stránke, možno je tam aj podnadpis.

Možno existujú odkazy na ďalší kontext. A je tu zoznam produktov, ktoré môžeme sledovať a tiež prejsť a indexovať. A to je v podstate to, čo by sme hľadali. A ak vidíte, že žiadna z týchto stránok na vašom webe nie je prehľadávaná ani indexovaná, potom by som sa najskôr zameral na technickú stránku veci – prehľadávanie alebo indexovanie týchto stránok je nejakým spôsobom zablokované. Existuje kanonické nastavenie? Neexistuje žiadny index, možno nastavený vaším systémom obchodu, všetky tieto druhy vecí?

Ale ak vidíte, že niektoré z týchto stránok sa indexujú a hodnotia, ale nie všetky, potom predpokladám, že z technického hľadiska sú v poriadku. A ide skôr o to, že o týchto stránkach nevieme dosť na to, aby sme ich mohli spustiť, prehľadávať a indexovať. Takže by ste mohli urobiť veci, ako napríklad pozrieť sa na svoju vnútornú štruktúru odkazov a zistiť, čo môžete urobiť, aby sme tieto stránky našli o niečo jednoduchšie.

Čítať:  Mylné predstavy o SEO vs realita: Mýty o SEO, o ktorých ste nevedeli, že viete

A to by mohlo byť niečo také, ako keď na svojej domovskej stránke uvediete sekciu obľúbených kategórií alebo obľúbených druhov produktov. A potom na tieto stránky priamo odkazujete. Alebo možno príležitostne uverejňujete blogové príspevky s informáciami o konkrétnom druhu produktu. A odtiaľ potom prepojíte na tento druh stránky produktu na vašom webe, čo môže byť ako stránka s filtrom, môže to byť stránka kategórie, čokoľvek chcete.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE