Najlepší softvér a služby na úpravu fotografií pre produktovú fotografiu

Nedá sa to obísť. Produktová fotografia má zásadný vplyv na to, ako zákazníci vnímajú vašu značku a jej produkty.

Keď používate obrázky vysokej kvality a profesionálnu úpravu fotografií:

  1. Vaše produkty vyzerajú hodnotnejšie – takže si za ne môžete účtovať viac.
  2. Váš obchod vyzerá profesionálnejšie a dôveryhodnejšie – čo môže vybudovať reputáciu vašej značky.

Nemusíte byť odborníkom na to, aby ste zvládli úpravu fotografií, pretože existujú stovky nástrojov a služieb, ktoré vám pomôžu dostať vašu produktovú fotografiu do formy.

V tomto príspevku zdieľame 14 najlepších softvérových nástrojov na úpravu fotografií, ktoré sú bezplatné aj platené.

Najlepšie platený softvér a služby na úpravu fotografií

Platený softvér na úpravu fotografií je vo všeobecnosti pokročilejší ako bezplatné verzie. Okrem toho za všetky služby na úpravu fotografií musíte zaplatiť aspoň malý poplatok za externé spracovanie úprav. Vďaka tomu je platený softvér a služby najlepšou voľbou pre obchody elektronického obchodu s veľkým objemom obrázkov produktov alebo túžbou byť kreatívnejší pri úpravách.

Čítať:  Serpstat SEO recenzia: Aký dobrý je tento nástroj SEO?

Predplatený softvér na úpravu fotografií

PicMonkey

PicMonkey je webový predplatený softvér na úpravu fotografií. Poskytuje všetky očakávané profesionálne editačné nástroje vrátane zmeny veľkosti, úpravy expozície a retuše. Môžete ho použiť aj na pridanie grafiky alebo textu do obrázkov. Ak chcete, môžete si stiahnuť aplikáciu PicMonkey pre iPhone alebo Android.

Táto možnosť je jednoduchý a užívateľsky prívetivý editor fotografií, ktorý je určený pre začiatočníkov v oblasti úpravy fotografií. Môžete si zakúpiť základné predplatné za 9,99 USD mesačne, predplatné Pro za 12,99 USD mesačne alebo predplatné Team za 33,99 USD mesačne.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop je populárny nástroj na úpravu fotografií s pokročilými možnosťami úprav. Tento nástroj bohatý na funkcie vám umožňuje vykonávať rozsiahle opravy obrázkov, ako aj pridávať prvky grafického dizajnu do propagačných obrázkov alebo marketingových aktív. Majte na pamäti, že nástroj tohto kalibru a rozsiahlych funkcií môže vyžadovať určité školenie, aby ste sa dostali do tempa.

Pre jednotlivcov sa ceny pohybujú od 9,99 do 89,98 dolárov mesačne v závislosti od služieb a funkcií, ktoré chcete zahrnúť.

Softvér na úpravu fotografií s jednorazovou platbou

Corel PaintShop Pro

PaintShop Pro je populárny softvér na úpravu fotografií, ktorý si môžete stiahnuť do počítača – za predpokladu, že používa Windows 10 (nie je kompatibilný s Mac).

Okrem základných nástrojov na úpravu fotografií vám PaintShop Pro umožňuje tiež upravovať nespracované obrázky, vytvárať animácie s fotografiami alebo pridávať kresby či text. Za jednorazovú platbu 79,99 USD sa predáva ako „dostupná alternatíva k Photoshopu“. (Photoshop stojí asi 10 dolárov mesačne alebo 120 dolárov ročne.)

Čítať:  Ako upraviť fotografiu po odoslaní na Instagram

Alien Skin Exposure X4

Alien Skin Exposure X4 je možné zakúpiť ako samostatný softvér pre Mac alebo Windows, alebo ho možno zakúpiť ako zásuvný modul pre Photoshop alebo Lightroom.

To, čo odlišuje tento softvér od ostatných, je to, že spája všetky svoje funkcie do jednej obrazovky v porovnaní s iným softvérom, ktorý môže otvárať rôzne obrazovky na organizáciu súborov, úpravu alebo export. Exposure X4 môžete použiť na všetky profesionálne úpravy, vrátane dávkových úprav s prednastavenými filtrami, aby ste ušetrili čas. Bežná verzia stojí 114 dolárov a verzia balíka 149 dolárov.

Služby na úpravu fotografií pre outsourcing

Pixelz

Pixelz sa predáva ako retušovacia služba na požiadanie a slúži výhradne spoločnostiam elektronického obchodu na fotografovanie produktov. Svoje obrázky pošlete do Pixelz na retušovanie, aby ste odstránili chyby alebo odstránili či vymenili pozadie, a upravené obrázky dostanete späť do 24 hodín.

Okrem platenia malého poplatku za fotografiu platíte každý mesiac predplatné. Pre sólo podnikateľov sú náklady 9 USD mesačne, pre malé a stredné spoločnosti je to 95 USD mesačne a pre veľké spoločnosti s veľkým objemom obrázkov je to 1 995 USD mesačne.

Opravte fotografiu

Opravte fotografiu je zavedená outsourcingová služba na úpravu fotografií, ktorá ponúka všetko od úpravy svadobných fotografií až po retušovanie produktovej fotografie.

Pre produktovú fotografiu ponúkajú orezanie obrazu, korekciu farieb, redukciu šumu a odstránenie pozadia. Na základnej úrovni je úprava paušálnou sadzbou 2 doláre za fotografiu, ale pri objemových objednávkach existujú zľavy.

Čítať:  10 najlepších techník rastu Instagramu pre malé podniky

Najlepší bezplatný softvér na úpravu fotografií pre Mac a Windows

Najlepší bezplatný softvér na úpravu fotografií pre Windows 10 a Mac sú lákavými alternatívami k pokročilejším plateným možnostiam, najmä ak obrázky vašich produktov nevyžadujú kreatívne úpravy alebo výrazné úpravy. Navyše, bezplatný softvér na úpravu fotografií sa pre začiatočníkov často ľahšie naučí ako špičkový softvér.

Bezplatný vstavaný softvér na úpravu fotografií

Fotografie Apple

Fotografie Apple obsahuje základné možnosti úprav a automaticky sa stiahne do vašich zariadení Apple. Ponúka prekvapivé množstvo funkcií vrátane možnosti upravovať nespracované obrázky. Ak chcete svoje obrázky jednoducho retušovať alebo zaostriť, potom vám môže stačiť vstavaný editor fotografií Apple.

Editor Disku Google

Editor Disku Google je jednou z najlepších bezplatných možností softvéru na úpravu fotografií pre Windows 10 a Mac, pretože sa bezproblémovo integruje s vaším Diskom Google. To uľahčuje ukladanie a organizovanie fotografií na úpravu. Možnosti úprav sú základné, no ak sú vaše obrázky už kvalitné, možno si nebudete musieť zaobstarať pokročilejší editor fotografií. Obrázky môžete doostrovať, vylepšovať pomocou filtrov alebo otáčať a orezávať.

Bezplatný webový softvér na úpravu fotografií

Fotor

Fotor je užívateľsky prívetivý softvér na úpravu fotografií, ktorý môžete používať priamo z prehliadača. Je určený pre začiatočníkov v oblasti úpravy fotografií a je jednou z najpopulárnejších možností webového softvéru na úpravu fotografií. Môžete selektívne rozmazávať, retušovať, pridávať filtre, pridávať nápisy alebo grafiku a ďalšie. A je to úplne zadarmo.

Čítať:  10 tipov pre heslo Genius, ktoré potrebujete vedieť, aby ste zostali v bezpečí online - Tech

Hostite svoj obchod na Hostinger plne spravovanom WooCommerce

Ak máte elektronický obchod, zvážte jeho hosťovanie s Hostinger. Vyskúšajte spravovaný hosting WooCommerce, aby boli vaše informácie o zákazníkoch v bezpečí a vaše stránky boli na najvyššej rýchlosti. Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE