Neexistujú žiadne pokyny, ako vyvážiť indexové prehľadávanie medzi obnoveným indexovým prehľadávaním a indexovým prehľadávaním na základe objavenia

Počas stretnutia sa jeden odborník na SEO opýtal Johna Muellera počas jeho segmentu otázok a odpovedí na ich indexové prehľadávanie v službe Search Console.

V ich prehľade Search Console je 97 percent žiadostí indexového prehľadávača obnovené indexové prehľadávanie a 3 percentá tvoria indexové prehľadávanie na základe objavenia.

Ich hlavnou otázkou je, čo môžu urobiť, aby to optimalizovali a aby Google objavil viac stránok?

Johne vysvetlil, že nemajú žiadne usmernenia o tom, ako by mala byť rovnováha a ako by ste ju mali vyladiť.

Vo všeobecnosti je normálne, že staršie, etablované webové stránky majú veľa obnovovacích indexových prehľadávaní, pretože sa pozerajú na množstvo stránok, o ktorých vedia, a ktoré časom pribúdajú.

A množstvo nových stránok, ktoré prichádzajú, býva stabilné. Je teda celkom bežné, najmä pre stránky, ktoré sú založené a len pomaly rastú, že majú rovnováhu, ako je táto, že väčšina prehľadávania je na strane obnoveného prehľadávania a nie až tak na stránke prehľadávania objavovania.

John si myslí, že by to bolo iné, keby ste mali web s krátkou životnosťou. Možno inzeráty alebo miestne správy, v ktorých prichádza veľa nových článkov a starý obsah sa veľmi rýchlo stáva irelevantným.

Potom si myslí, že by sa viac zamerali na Discovery.

Ale najmä ak máte niečo ako e-shop, kde vám len pomaly rastie množstvo obsahu, ktorý máte a väčšina starého obsahu zostáva v platnosti.

Čítať:  Ako skontrolovať sentiment stránky alebo príspevku vo WordPress

John vidí, že obnovovacie prehľadávanie tam bude pravdepodobne vyššie.

To sa deje približne v čase 33:32 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Otázka) 33:32
V prehľade služby Search Console sa obnoví 97 percent požiadaviek indexového prehľadávača a iba 3 percentá sú objavené. Ako to optimalizovať a nechať Google objaviť ďalšie stránky?

Ján (odpoveď) 33:42
V skutočnosti nemáme žiadne pokyny, ako by táto rovnováha mala byť a ako by ste sa ju mali snažiť vyladiť. Vo všeobecnosti je normálne, že najmä staršie, etablované webové stránky majú veľa obnovovacích indexových prehľadávaní, pretože sa pozrieme na množstvo stránok, o ktorých vieme, a ktoré časom rastú.

A množstvo nových stránok, ktoré prichádzajú, býva pomerne stabilné. Je teda celkom bežné, najmä pre webové stránky, ktoré sú zavedené a akosi pomaly rastú, mať rovnováhu, ako je táto, že väčšina prehľadávania je na spôsobe obnovovacieho prehľadávania, a nie až tak na prehľadávaní objavovania.

Myslím, že by to bolo iné, keby ste mali web s veľmi krátkou životnosťou. Možno neviem, inzeráty alebo druh miestnych správ, kde prichádza veľa nových článkov a starý obsah sa veľmi rýchlo stáva irelevantným, potom si myslím, že by sme mali tendenciu sústrediť sa viac na objavovanie.

Ale najmä ak máte niečo ako web s elektronickým obchodom, kde len pomaly rastiete množstvo obsahu, ktorý máte, a väčšina starého obsahu zostáva v platnosti, mám tendenciu vidieť, že množstvo obnovenia, ktoré tam prechádza, je pravdepodobne asi bude o niečo vyššia.

Čítať:  20+ základných častí webovej stránky [Updated]

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE