Päť úloh Magento, aby váš obchod fungoval hladko

Ako každý zložitý softvér, aj Magento si občas vyžaduje trochu údržby. Ako sa váš obchod vyvíja a vaše podnikanie rastie, vytvárajú sa a odstraňujú sa nové produkty a zákaznícke účty, inštalujú sa alebo upravujú rozšírenia a motívy a bežné každodenné operácie obchodu zanechávajú stopy.

Starostlivá údržba vášho obchodu zaistí, že zostane bezpečný, rýchly a spoľahlivý aj v priebehu rokov. V tomto článku sa zameriam na päť najbežnejších úloh, ktoré by si majitelia obchodov Magento mali pridať do svojich zoznamov úloh.

Aplikácia bezpečnostných opráv

Tímy Magento pravidelne vydávajú bezpečnostné záplaty, ktoré opravujú slabé miesta v softvéri. Záplaty sú uvoľnené krátko po tom, ako vývojári Magento alebo profesionáli v oblasti bezpečnosti objavia chyby. Ak záplaty nenainštalujete krátko po ich vydaní, váš obchod môže byť zraniteľný voči útokom zločincov a krádeži údajov.

Majiteľom obchodov Magento odporúčame sledovať Magento Security Centerktorá zverejňuje podrobnosti o opravách pri ich vydaní.

Nájdite a opravte chyby 404

404 je kód odpovede HTTP, ktorý webové servery posielajú prehliadačom, keď nemôžu nájsť požadované zdroje. Postupom času presuniete alebo odstránite stránky produktov a obsahu z vášho obchodu Magento. Ak si nedáte pozor, odkazy z iných stránok vášho obchodu budú nefunkčné, čo bude mať za následok chyby 404, keď sa ich kupujúci pokúsia navštíviť.

Čítať:  Magento Enterprise a Memcached

Chyby 404 spôsobujú zlú používateľskú skúsenosť a príliš veľa chýb môže mať negatívny vplyv na postavenie obchodu vo výsledkoch vyhľadávania. Je dobré pravidelne používať nástroj ako Screaming Frog’s Kontrola nefunkčných odkazov nájsť a opraviť chyby 404 vo vašom obchode.

Rotácia denníka

Magento zaznamenáva informácie o tom, čo sa deje v obchode v databáze, vrátane aktivity zákazníkov, objednávok, návštev a podobne. Tieto informácie môžu byť veľmi užitočné, no protokoly časom rastú a môžu zaberať veľa miesta a znižovať výkon databázy.

Magento dokáže automaticky odstrániť zastarané protokoly, ale táto funkcia je predvolene vypnutá. Ak chcete, aby Magento automaticky čistilo svoje protokoly, zistite, ako zapnúť čistenie protokolov v našom sprievodca údržbou databázy Magento.

Zálohovanie

Ak je váš obchod Magento napadnutý zlými hráčmi alebo poškodený ľudskou chybou, je ľahké ho obnoviť zo zálohy. Ale ak nezálohujete, incidenty tohto druhu môžu byť katastrofálne.

Magento 2 má a vstavaný záložný systém ktoré nájdete na ovládacom paneli v časti Systém -> Nástroje -> Zálohy. Môžete si vybrať zálohovanie celého obchodu pomocou „Zálohovanie systému“, databázy a média alebo len databázy.
Je dobré vykonávať pravidelné zálohy systému a výsledné súbory presunúť zo servera Magento na bezpečné miesto.

Vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte obrázkov

Magento ukladá obrázky produktov do vyhradenej vyrovnávacej pamäte. Vyrovnávacia pamäť obrázkov katalógu sa niekedy môže časom veľmi zväčšiť, pretože sa pridávajú nové produkty a staré produkty sa vymazávajú. Vyprázdnením vyrovnávacej pamäte (odstránením obrázkov) môžete uvoľniť veľké množstvo miesta na disku.

Čítať:  Najlepšie náramky Fitbit Versa 4, ktoré si môžete kúpiť

Ovládacie prvky vyrovnávacej pamäte nájdete v správcovskom menu Magento 2 v časti Systém -> Správa vyrovnávacej pamäte. V spodnej časti stránky Správa vyrovnávacej pamäte je tlačidlo, ktoré vyprázdni vyrovnávaciu pamäť obrázkov katalógu.

Ak sa rozhodnete vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť obrázkov katalógu týmto spôsobom, pravdepodobne to bude mať vplyv na výkon, pretože Magento regeneruje vyrovnávaciu pamäť existujúcich obrázkov produktov. Môžete radšej odstrániť iba staršie obrázky uložené vo vyrovnávacej pamäti pomocou a príkaz ako toto:

nájsť /cestu/k/magento/médiu/katalógu/produktu/vyrovnávacej pamäti/* -type f -mtime +180 -exec rm -f {} \;

Ako vždy, pred spustením sa uistite, že presne rozumiete tomu, čo tento príkaz robí.

Vďaka pravidelnej údržbe a spoľahlivému manažovanému hostingovému partnerovi Magento zostane váš obchod Magento rýchly, bezpečný a spoľahlivý, keď bude váš elektronický obchod rásť. Nezabudnite, náš odborný tím podpory Magento je v službe 24 hodín denne odpovedať na vaše otázky.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE