Recenzie aplikácie Jobble: Je Jobble Legit?

Rovnako ako mnoho aplikácií pre koncerty na vyžiadanie, ktoré sa objavili v posledných rokoch, má Jobble za cieľ posilniť pracovníkov koncertov tým, že im poskytne spôsob, ako ovládať svoje vlastné plány a vyzdvihnúť si hodinovú prácu za chodu. Ide však aj o krok ďalej tým, že slúži aj ako platforma pre hľadanie zamestnania pre pracovníkov, ktorí chcú viac než len jednorazový koncert.

To všetko znie skvele, ale naozaj Jobble funguje a pomôže vám získať rýchlu prácu? To je to, čo tu preberieme, spolu so všetkým, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať s Jobble, ako platforma funguje a čo o aplikácii hovoria používatelia v recenziách Jobble.

01. Čo je Jobble?

Aplikácia Jobble prepája hodinových pracovníkov s pracovnými príležitosťami na čiastočný aj plný úväzok. Od ostatných aplikácií na trhu sa líšia tým, že to nie je len pracovná doska a nie je to len miesto, kde možno nájsť smeny na poslednú chvíľu alebo brigády. Namiesto toho je to trochu oboje.

Jobble si kladie za cieľ byť praktickým a vysoko univerzálnym riešením zamestnania. Aplikácia ponúka možnosť prechádzať a uchádzať sa o pracovné miesta, spravovať svoj rozvrh s rôznymi zamestnávateľmi na jednom mieste a prijímať rýchle výplaty, ale taktiež ponúka spôsoby, ako získať opakujúce sa pracovné miesta alebo pracovať priamo so zamestnávateľmi, ak sa rozhodnete.

So sieťou viac ako 5 miliónov „Jobblerov“ a partnerstvami s viac ako 500 spoločnosťami – vrátane veľkých mien ako UPS a Amazon – je Jobble jednou z najväčších pracovných aplikácií.

Ako Jobble funguje

Tu je to, čo môžete ako Jobbler očakávať:

 • Nastavíte si svoj vlastný rozvrh: V aplikácii nastavíte svoju dostupnosť a uchádzate sa o prácu, ktorá zodpovedá vášmu plánu.
 • Existujú dva typy pracovných miest: Môžete získať úlohy na vyžiadanie hostované spoločnosťou Jobble, ktorá ponúka flexibilné plánovanie vyzdvihovania smien. Existujú aj pracovné pozície uvedené partnermi Jobble, o ktorých budete musieť požiadať priamo u náborovej spoločnosti (nie na platforme Jobble).
 • Práce môžu začať za niekoľko dní alebo týždňov: Niektoré zákazky začínajú len pár dní po ich zverejnení. V ostatných prípadoch môžete získať prácu týždne pred dátumom začatia.
 • Po každej práci dostanete výplatu: Na výplatu nemusíte nutne čakať do konca mesiaca. Za každú prácu, ktorú robíte, dostanete zaplatené do 7 dní po dokončení poslednej smeny.
 • Môžete nájsť dlhodobé alebo krátkodobé koncerty: Úlohy zverejnené na Jobble môžu byť jednodenné alebo viacdenné koncerty alebo to môžu byť opakujúce sa práce, ktoré trvajú týždne alebo dokonca mesiace. Existuje dokonca potenciál opustiť aplikáciu s pracovnou zmluvou na plný úväzok.

Po stiahnutí aplikácie a vyplnení profilu sa môžete začať uchádzať o zamestnanie. Pokiaľ budete úspešní, náborový manažér pre danú pozíciu vám potom zašle pracovnú ponuku, ktorú budete musieť prijať alebo odmietnuť do 6 hodín, inak už nebudete pre túto rolu braní do úvahy.

Keď prvýkrát prijmete smenu, Jobble vykoná kontrolu pozadia. Akonáhle bude táto previerka schválená, môžete ísť do práce a dostať zaplatené.

V deň, keď pracujete na pracovnej smene, budete musieť v telefóne zapnúť sledovanie polohy. Na pracovisku sa budete musieť prihlásiť a odhlásiť v aplikácii na začiatku a na konci každej smeny.

Typy pracovných miest

Jobble uvádza hodinové práce, ktoré spadajú do širokej škály priemyselných odvetví. Nižšie sú uvedené niektoré z najpopulárnejších odvetví, ktoré v aplikácii Jobble uvidíte:

 • Skladovanie a logistika
 • Konštrukcia a výroba
 • Ľahký priemysel
 • Administratívne a kancelárske
 • Catering
 • Akcie a konferencie
 • Pohostinstvo
 • Reštaurácia a občerstvenie

Špeciálne funkcie

Aplikácia Jobble prichádza s niekoľkými špeciálnymi funkciami pre pracovníkov, ktoré ju odlišujú od konkurencie:

 • Odhadovaná mzda: Pred podaním žiadosti spočíta vaše potenciálne zárobky za prácu.
 • Časovač radenia: Poskytuje spoľahlivý záznam o tom, ako dlho ste pracovali.
 • Plánovač smien: Organizuje všetky vaše pracovné smeny v centralizovanom kalendári.
 • Prednostné opätovné zamestnávanie: Získajte pracovné ponuky od spoločností, s ktorými ste predtým spolupracovali a ktoré vás požiadajú.
 • Ochrana na pracovisku: Získajte krytie vo forme poistenia všeobecnej zodpovednosti, auto a poistenie chýb a opomenutí (E&O).
 • 24/7 podpora aplikácií: Získajte pomoc kedykoľvek prostredníctvom užívateľskej podpory v aplikácii.

Okrem týchto funkcií aplikácia ponúka Jobble rôzne poistné plány, ktoré si môžete zakúpiť ako pracovník, vrátane zdravotného poistenia, poistenie auta, poistenie nájomníkov, poistenie domácnosti a poistenie domácich zvierat.

Náklady a poplatky

Existujú Bez poplatku používať Jobblea ako robotníka. Zaujíma vás, ako Jobble zarába peniaze? Odpoveď znie, že Jobble účtuje zamestnávateľom, aby aplikáciu používali skôr ako zamestnancom. Za inzerciu pozície na Jobble sú podniky povinné zaplatiť poplatok vo výške 39 % uvedenej hodinovej sadzby zákazky.

Postupom času môžete prostredníctvom Jobble získať dlhodobé zmluvy

Aj keď Jobble ponúka možnosť odísť z aplikácie a pracovať priamo so zamestnávateľom, je pravdepodobnejšie, že k tomu dôjde, pokiaľ pre spoločnosť pracujete dlhšie ako 6 mesiacov alebo ak ste počas 6 mesiacov odpracovali viac ako 500 hodín. Pokiaľ totiž tieto podmienky nesplníte, váš zamestnávateľ bude musieť zaplatiť Jobbleovi priamy nájom vo výške 2 500 USD v súlade s Podmienky služby Jobble.

02. Ako sa prihlásiť do Jobble

Ak sa chcete zaregistrovať do Jobble, musíte si najskôr stiahnuť aplikáciu Jobble do svojho mobilného zariadenia. Potom budete vyzvaní na zdieľanie polohy alebo pridanie adresy. Ďalej si vytvorte účet pomocou svojej e-mailovej adresy alebo prepojením účtu Google alebo Facebook.

Budete musieť overiť svoje kontaktné údaje a potom dokončiť svoj profil. Potom môžete začať žiadať o koncerty. Než prijmete svoju prvú pracovnú ponuku, budete musieť absolvovať previerku.

Kde stiahnuť aplikáciu Jobble

Obchod s aplikáciami Google Play

Požiadavky na spôsobilosť

Aj keď je Jobble navrhnutý pre každodenných pracovníkov, musíte splniť niekoľko požiadaviek na spôsobilosť, aby ste mohli začať používať aplikáciu na hľadanie práce. Jobble budete môcť používať, iba ak spĺňate nasledujúce kritériá:

 • Byť v súčasnej dobe oprávnený pracovať v Spojených štátoch
 • Mať daňové identifikačné číslo (TIN), napríklad číslo sociálneho poistenia (SSN)
 • Nesídliť v súčasnej dobe v obmedzenom regióne, ako je Kuba, Irán, Severná Kórea, Sýria, Sudán alebo Krym
 • Mať aspoň 18 rokov
 • Prejdite previerkou
 • Mať bankový účet alebo debetnú kartu umožňujúcu priame vklady

The Kontrola serióznosti zamestnania prebieha prostredníctvom tretej strany a zahŕňa kontrolu vašej kriminálnej histórie a toho, či ste zaregistrovaní v globálnom zozname sledovaných alebo v národnej databáze sexuálnych delikventov. Kontrola môže trvať od niekoľkých minút až po niekoľko týždňov.

Miesta

Jobble pôsobí po celých Spojených štátoch, v všetkých 50 štátov. To je veľké plus oproti iným podobným pracovným aplikáciám, ktoré sú obmedzené na určité mestá.

03. Ako dostávate zaplatené na Jobble?

Jobble platí používateľom priamym vkladom na bankový účet, debetnú kartu alebo predplatenú debetnú kartu. Výplatu dostanete do 7 dní po dokončení poslednej smeny.

Koľko si môžete zarobiť

Podľa webových stránok spoločnosti platí Jobble jobs v priemere 20 dolárov za hodinua práca na 16 smien vám prinesie priemerný zárobok 2 124 $. V skutočnosti sa platové sadzby líšia od jedného zamestnania k druhému. V každom prípade platí, že všetky práce na Jobble platia minimálne 15 $ za hodinu, pretože to je minimálna požadovaná mzda Jobble.

Zatiaľ čo zamestnávatelia nastavujú presné sadzby, ktoré môžete na Jobble zarobiť, pred podaním žiadosti môžete vidieť sadzby a odhadovanú mzdu za prácu alebo smenu, takže máte slobodu žiadať iba o koncerty, ktoré spĺňajú vaše zárobkové potreby.

04. Recenzie pracovných miest: Čo o aplikácii hovoria užívatelia

Recenzie Jobble od užívateľov bývajú zmiešané, ako je tomu u väčšiny koncertných aplikácií. Tu je pohľad na niektoré z najčastejšie spomínaných chvály a problémov od Jobblers.

Hľadanie práce je jednoduché a ľahké

Zdá sa, že Jobbleovi sa podarilo vytvoriť pohodlnú aplikáciu, do ktorej sa dá rýchlo a ľahko zaregistrovať. V tomto zmysle je to známka nad niektorými konkurenčnými aplikáciami, ktoré vyžadujú rozsiahlu dokumentáciu alebo zdĺhavý proces kontroly, než budete môcť vôbec začať žiadať o koncerty.

Užívateľské recenzie:

“Stále musíte podať žiadosť, ale je to oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako typický proces.” (Apple Store, august 2018)

„Jednoduchá registrácia prakticky bez problémov. Nevyžadovali životopis ani previerku. Zažiadal som o dobre platenú prácu v meste a okamžite, počas hodiny, bol prijatý na 7-14 smien.“ (Google Play, august 2024)

Môžete nájsť jedinečné a obohacujúce pracovné príležitosti

Ak máte otvorenú myseľ, pokiaľ ide o typ zamestnania, ktoré ste ochotní robiť, môžete si vybrať z ponuky práce Jobble, ktorá môže zahŕňať zábavné jednorazové akcie. Pokiaľ budete mať šťastie, môžete si dokonca zaistiť stabilnú prácu u zamestnávateľa prostredníctvom Jobble.

Užívateľské recenzie:

„Zamestnania, ktoré sú zverejnené, sa najímajú na zábavné akcie, ktoré trvajú niekoľko dní, ale tiež som nastúpil na smenu, ktorá vyústila v opakovanú prácu pre spoločnosť. Je to to, čo si z toho urobíte, a je to skvelý spôsob, ako doplniť príjem.“ (Apple Store, august 2018)

„Jobble nie je najväčší, ani neplatí najviac, ani neposkytujú najlepšie výhody, ale rozhodne je mojou voľbou pre spoluprácu. Jobble ponúka množstvo príležitostí v rôznych platových škálach za rôzne hodinové čiastky… s udalosťami riadenými Jobble (typicky väčšia a dlhšia konferencia) je príležitosť posunúť sa vyššie.“ (Apple Store, jún 2019)

Systém hodnotenia zvýhodňuje zamestnávateľa

Zamestnávatelia môžu hodnotiť a hodnotiť zamestnancov, ale nie naopak. To je zdrojom frustrácie pre niektorých Jobblery, ktorí sa domnievajú, že aplikácia dáva príliš veľa výkonu podnikom a málo ťažko pracujúcim zamestnancom.

Užívateľské recenzie:

„Systém hodnotenia zamestnancov nie je transparentný. … Tiež by sme mali byť schopní hodnotiť aj zamestnávateľov.“ (Google Play, december 2021)

„Používateľ by mal byť schopný ohodnotiť zamestnávateľa, nie iba ako jednostrannú možnosť. Užívateľ by mal mať možnosť zobraziť akékoľvek poznámky alebo hodnotenia, ktoré mu boli udelené, a nemal by byť niečím, čo si môžu pozrieť iba zamestnávatelia. (Apple Store, november 2018)

Platby nie sú vždy spoľahlivé

Niektorí ľudia sa sťažujú, že nedostávajú zaplatené za zákazky Jobble, ktoré dokončili. Aj keď to môže byť spôsobené problémami na strane zamestnávateľa, zdá sa, že Jobble nie vždy poskytuje používateľom podporu, ktorú potrebujú. Iní ľudia jednoducho cítia, že 7-dňová čakacia doba na výplaty od Jobble je príliš dlhá, ak vezmeme do úvahy, že môžete získať okamžitú výplatu alebo výplatu nasledujúci deň s niektorými inými aplikáciami pre koncerty.

Užívateľské recenzie:

„Čas, ktorý je potrebný na získanie finančných prostriedkov, je porušením dohody. V dnešnej ekonomike čaká 7 dní na výplatu za 1 deň práce prekážky aj pre pracovníkov na koncertoch, ako som ja.“ (Google Play, september 2024)

„Nedávno som nabral dve zákazky v dvoch po sebe idúcich dňoch na rovnakom kongrese… Použil som aplikáciu na načítanie a odhlasovanie, systém časových kariet, ktorý zaznamenáva vašu polohu. Po 11 dňoch a stále bez platby som oslovil Jobbla. Odpovedali o 3 dni neskôr a požiadali ma, aby som vyplnil formulár s popisom môjho nadriadeného, ​​podrobne opísal moje povinnosti a miesto pobytu pre každú smenu. Vyhovel som a dal som im toľko informácií, koľko som mohol. O dva dni neskôr dostávam odpoveď, že moja žiadosť o platbu bola zamietnutá. Aj keď v ich aplikácii boli razníky na časové karty ukazujúce moju polohu a vyčerpávajúci opis mojej smeny, bolo mi odoprených viac ako 200 dolárov av podstate som pracoval zadarmo.“ (Apple Store, apríl 2022)

„Pracujem na smeny viac ako 2 týždne a stále som nedostal zaplatené za žiadne smeny. Odoslal som reklamáciu a bolo mi povedané, že dostanem odpoveď do 3 pracovných dní, ale uplynulo 5 dní bez odpovede.“ (Google Play, október 2021)

Žiadna ochrana, keď zamestnávateľ zmení názor

Napriek tomu, že Jobble účtuje zamestnávateľom storno poplatok vo výške 50 % sadzby za smenu, pokiaľ zruší smenu menej ako 3 dni pred začiatkom, na webových stránkach Jobble nie je žiadny náznak, že by pracovníkom za zrušené smeny ponúkali nejaké peniaze. To je veľká nevýhoda, pretože s niektorými inými aplikáciami budete dostávať storno poplatky za vyberanie smien.

Užívateľské recenzie:

“Mal som naplánovanú úlohu, potom som dorazil o 6. hodine ráno, aby mi vedúci povedal, že teraz nikoho nepotrebujú, ospravedlňujem sa.” (Google Play, február 2024)

„Cestoval som na koncerty, aby som zistil, že obchod bol pred niekoľkými dňami zrušený a Jobble a Jobble sa nikdy neaktualizovali. Žiadna kompenzácia, na rozdiel od iných aplikácií.“ (Google Play, apríl 2024)

„Na rozdiel od GigSmart, Instawork atď. Jobble NEBUDE kompenzovať jobblera, ak žiadateľ zruší alebo preplánuje s menej ako 4 hodinami, nieto ešte 24 hodín vopred. Stále budú účtovať žiadateľovi, len vám to nedovolí vidieť.“ (Google Play, júl 2022)

„Nedávno som mal objednané koncerty na týždeň a pol, aby som si zarobil peniaze, a prvý deň, keď som na koncerte pracoval, som bol 'odvolaný z koncertu' 2 hodiny na koncerte kvôli problémom s 'nadmernou rezerváciou' az úst klienta mi bolo povedané , Že by som dostať zaplatené za 4 hodiny kvôli tomu, že prehliadajú, takže som sa ohľadom tohto problému obrátil na jobble a ešte som od nich nedostal odpoveď, pretože to už 2 týždne beží.“ (Google Play, november 2024)

Technické chyby môžu sťažiť časovanie

Nájdete tu niekoľko hororových príbehov Jobble od pracovníkov, ktorí boli odstránení z práce alebo museli bojovať, aby dostali výplatu, pretože mali problémy s nástupom alebo odchodom na smenu prostredníctvom aplikácie. Zdá sa, že sa jedná o technický problém s aplikáciou, s ktorým sa stretávajú používatelia zariadení iOS aj Android.

Nie je jasné, či Jobble nakoniec tento problém vyrieši. V každom prípade je dobré so svojim nadriadeným ihneď komunikovať, pokiaľ sa vám to stane.

Užívateľské recenzie:

“Nenechajte sa pristihnúť tým, že neprichádzate ani neodchádzate.” Aj keď sa jedná o závadu aplikácie alebo vám to nedovolí. Dajte vedieť spoločnosti, pre ktorú ste robili prácu, alebo dajte vedieť čo najskôr zástupcom Jobble. Aj tak sa to môže vrátiť späť.” (Apple Store, október 2024)

“Funkcia prihlásenia a odhlásenia smeny, ktorú potrebujete, aby ste dostali výplatu, sa väčšinou neobjavuje.” (Google Play, september 2024)

“Práve som dokončil prácu dva celé 8 hodinové dni… Po mojej dnešnej smene sa aplikácia pokazila a nebolo možné sa odhlásiť… Okamžite som sa bezvýsledne pokúsil osloviť podporu.” Krátko potom, čo som odoslal túto správu, dostanem správu, že som bol odstránený z práce, pretože som sa „neodhlásil“… Hľadám odhlásenie 45 minút priamo, aplikácia sa pokazila… Teraz to vidím prvý deň považovali ma za žiadnu show, pretože som mal 5 minút oneskorenia.“ (Google Play, jún 2024)

Na niektorých miestach sú to štíhle zbery

Mnoho jednohviezdičkových a dvojhviezdičkových recenzií sa sťažuje, že aplikácia Jobble ponúka pracovné miesta iba od jednej alebo dvoch spoločností. To je pravdepodobne spôsobené nedostatkom firiem s Jobblem v určitých lokalitách, pretože niektorí ľudia hovoria, že vidia iba koncerty sestier, zatiaľ čo iní tvrdia, že vidia iba koncerty DoorDash alebo Amazon.

Netreba dodávať, že vidieť iba tieto možnosti môže byť odstrašujúce. To nutne neznamená, že Jobble nestojí za to, ale mali by ste sa pozrieť na to, aké typy pracovných miest sú k dispozícii vo vašej oblasti, než sa na Jobblea budete príliš spoliehať na vedľajší zhon.

Užívateľské recenzie:

„Väčšinou je to Nurse Jobs, ktorá je iba jedným typom klientov. Prosím, viac diverzifikujte, aby to mnohí mohli používať.“ (Google Play, január 2024)

„V Denveri a Colorado Spring, čo sú obrovské mestá, boli pre Doordash k dispozícii iba 2 iné ako 50 pracovných miest.“ (Google Play, december 2024)

“99 % pracovných ponúk je na Amazone na plný úväzok.” (Google Play, september 2024)

“Pri hľadaní nájdem v tejto aplikácii iba práce v sklade, vodičské práce a práce na Amazone.” (Google Play, júl 2021)

05. Stojí Jobble za to?

Jobble sa predáva ako flexibilná aplikácia pre koncerty, ktorá vám umožňuje nastaviť si vlastný rozvrh a ľahko naberať smeny, ale nie všetci používatelia majú pocit, že aplikácia tieto sľuby plní. Ako je veľkým problémom pre mnoho pracovných aplikácií, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu, počet a kvalita dostupných pracovných možností silne závisí na vašej polohe.

Je dôležité mať na pamäti nedostatky aplikácie, než sa na ňu budete spoliehať ako na ďalší zdroj príjmov. Pretože je však Jobble zadarmo, nie je na škodu sa zaregistrovať a pozrieť sa, čo je vo vašej oblasti dostupné – niektorí ľudia tvrdia, že im Jobble pomohol nájsť zábavnú prácu, ktorú by inak nepracovali, alebo dokonca zaistiť opakujúcu sa prácu.

Ďalším dôvodom, prečo vyskúšať Jobble, je, ak si nie ste úplne istí, v akom odvetví alebo odbore chcete pracovať. Alebo možno zvažujete prácu pre konkrétnu spoločnosť, ale chcete si ich „vyskúšať“, než sa zaviažete k dlhodobému termínovaná zmluva. V týchto prípadoch môže byť Jobble ľahký, nenáročný a bezplatný spôsob, ako získať to, čo hľadáte.

Klady

 • Bez poplatku

 • Nastavte si vlastný rozvrh

 • K dispozícii vo všetkých 50 štátoch

 • Možnosť dlhodobého aj krátkodobého zamestnania

 • Poistné krytie v cene

Nevýhody

 • Možnosti práce sú v niektorých lokalitách obmedzené

 • Žiadna platba za zrušenie zákazky na poslednú chvíľu

 • Zákaznícky servis môže byť ťažko dosiahnuteľný

 • Spracovanie platieb trvá až 1 týždeň

Ako si Jobble stojí v porovnaní s inými aplikáciami pre koncerty

Jobble nemusí byť nutne najlepšou alebo najhoršou pracovnou aplikáciou. Ponúka niektoré výhody, ktoré by ste inde nevyhnutne nenašli, ako je poistné krytie a žiadne sankcie za odmietnutie pracovných ponúk po podaní žiadosti.

Avšak Jobble má niekoľko nedostatkov, ktoré stoja za zváženie, ako je absencia možnosti okamžitej výplaty a žiadna platba za zrušenie v prípade, že zamestnávateľ zruší na poslednú chvíľu alebo vás pošle domov, pretože nie ste potreba.

Tu je rýchle porovnanie:

 • Wonolo: Wonolo odosiela platby rýchlejšie (obvykle do 2 dní), ale ak ešte nemáte krytie, musíte zaplatiť malý poplatok za pracovné poistenie.
 • Instawork: S touto aplikáciou môžete získať plat v rovnaký deň, ale v súčasnej dobe je k dispozícii iba na niekoľkých miestach po celej krajine.
 • ÚlohaKrálik: Ak chcete používať TaskRabbit, musíte zaplatiť registračný poplatok, ale môžete si nastaviť vlastné sadzby a máte zaručenú 1 hodinu platby, pokiaľ klient zruší vašu službu do 24 hodín od vášho času začatia.

Pracovné aplikácie sa tiež líšia, pokiaľ ide o ich obchodné modely. Niektoré vám umožňujú nastaviť si vlastné sadzby, zatiaľ čo iné vám automaticky priraďujú vhodné pracovné pozície alebo vyžadujú, aby ste prihadzovali na jednotlivé koncerty. Trik je nájsť aplikáciu, ktorá je vo vašej oblasti obľúbená, kde pre vás klady prevažujú nad zápormi.

Čítať:  5 najlepších aplikácií na hackovanie Instagramu v roku 2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE