Tri z najlepších nástrojov na vizualizáciu údajov pre WordPress

Vizualizácia dát a dátová žurnalistika sú v modernom mediálnom prostredí čoraz dôležitejšie. Na verejnú analýzu je k dispozícii viac údajov ako kedykoľvek predtým. Novinári zameraní na údaje ako Nate Silver a Ezra Klein sa preslávili správami založenými na dôkladnej analýze empirických súborov údajov. Obe sú v počiatočnom štádiu zakladania nových médií, FiveThirtyEight a Vox respektíve, ktoré sľubujú odlišný prístup k spravodajstvu z tradičných médií.

Masívna dostupnosť údajov je pre blogerov a podniky skvelou príležitosťou ponoriť sa do serióznej analýzy, no čo najlepšie využitie údajovej žurnalistiky zahŕňa vizualizáciu údajov. Nikto sa nechce prehrabávať masívnymi tabuľkami údajov a stenami suchého textu.

Vizuálne reprezentácie sú užívateľsky prívetivejšie a lepšie zodpovedajú spôsobu, akým ľudia absorbujú informácie. Samozrejme, infografiky sú tu už dlho – dosť dlho na to, aby sa nimi stali trochu znehodnotené nadmerným používaním v nevhodných kontextoch. V tomto článku by som sa rád vrátil k základom a zdôraznil tri z najlepších nástrojov na vizualizáciu údajov na prenášanie grafov, grafov, tabuliek a máp do WordPress.

WordPress grafy

WordPress Charts prináša silu vynikajúceho chart.js nástroj pre WordPress. Je to pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť a vložiť krásne, ľahké grafy do príspevkov a stránok WordPress. Doplnok podporuje šesť typov grafov vrátane čiarových grafov, stĺpcových grafov, radarových grafov, koláčových grafov, polárnych grafov a prstencových grafov. Grafy WordPress sa ľahko používajú a ak s vizualizáciou údajov ešte len začínate, sú ideálne na vytváranie elegantných grafov HTML5 bez strmého učenia.

Čítať:  Výber najlepšej hostingovej spoločnosti WordPress na rok 2024

Vizualizér

Funkcionalita Visualizer je do istej miery podobná grafom WordPress, ale pod kapotou používa namiesto charts.js rozhranie Google Visualization API. Visualizer ponúka o niečo širšiu škálu možností grafov ako grafy WordPress, pričom do zoznamu pridáva geografické grafy, meracie grafy a sviečkové grafy.

Existujú aj iné doplnky, ktoré využívajú nástroje na vytváranie grafov Google, ale rozhodol som sa zdôrazniť tento, pretože ostatné neboli aktualizované pomocou najnovšej verzie WordPress.

Google Fusion Tables

[code]

src=”https://www.google.com/fusiontables/embedviz?q=select+col12+from+1-
941Px73b_XWWn3pmPHKp6WhbbSVNiEmKMadwe0&viz=MAP&h=false&lat=10.9550118334641
48&lng=-85,47234208496099&t=1&z=11&l=col12&y=45&tmplt=51&hml=TWO_COL_LAT_LN
G”>[/code]

Google Fusion Tables, ktoré sú súčasťou Disku Google, sú mimoriadne výkonný nástroj na vizualizáciu údajov. Google Fusion Table, ktorý je navrhnutý tak, aby uľahčil kombináciu údajov z viacerých zdrojov, je zložitejší ako predchádzajúce návrhy, ktoré som uviedol, ale je tiež schopnejší.

Mapa v hornej časti tejto časti bola vytvorená zo vzorových údajov poskytnutých spoločnosťou Google a zobrazuje niektoré z možností, ktoré Fusion Tables poskytujú, najmä v kombinácii s mapami Google. Tabuľky Google Fusion vo veľkej miere využívajú významní vydavatelia ako The Guardian na svoju dátovú žurnalistiku.

Na rozdiel od ostatných návrhov, ktoré som uviedol v tomto článku, neexistuje priama integrácia medzi Google Fusion Tables a WordPress, ale je možné publikovať vizualizácie pomocou vložených kódov.

Či už chcete zverejniť pár koláčových grafov alebo hĺbkový mix údajov z viacerých zdrojov, WordPress vás pokryje.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE