Zvážte to pred výberom nástroja na tvorbu stránok WordPress

Ak ste novým používateľom WordPress a chcete vytvoriť vlastné rozloženia stránok, krivka učenia je strmá. Prinajmenšom potrebujete prechodnú znalosť PHP, HTML a CSS – možno aj JavaScript. To všetko sa môže zdať trochu veľa, ak všetko, čo chcete urobiť, je vytvoriť vlastnú vstupnú stránku pre produkt alebo urobiť nejaké vylepšenia umeleckého smeru v blogovom príspevku.

Doplnky na tvorbu stránok WordPress – a témy, ktoré takéto doplnky obsahujú – sa môžu zdať ako odpoveď na vaše modlitby. Tvorcovia stránok ponúkajú intuitívne rozhranie drag-and-drop. Vyberiete si prvky, ktoré chcete na svojej stránke, a umiestnite ich tam, kde ich chcete mať. Rýchly proces, ktorý, čo je najdôležitejšie, nikdy nevyžaduje spustenie textového editora a neporiadok s kódom.

Tvorcovia stránok však nie sú bez nevýhod. Aj keď vezmete vývojárov na tvorbu stránok za ich marketingové slovo a ignorujete skutočnosť, že priemerný používateľ bude mať problémy s vytvorením efektívnej stránky bez ohľadu na nástroje, ktoré má k dispozícii, zostanú problémy spojené s tým, ako tvorcovia stránok fungujú.

Zamknúť

Po vytvorení stránok pomocou nástroja na tvorbu stránok WordPress, čo sa stane, keď budete chcieť prejsť na iný doplnok, alebo ešte horšie, ak ho vývojár doplnku opustí? Výsledky nie sú pekné. Ak odinštalujete doplnok, ktorý ste použili na vytvorenie svojich stránok, stránky sa pokazia. Tvorcovia stránok sa spoliehajú na krátke kódy a po odstránení doplnku krátke kódy prestanú fungovať.

Čítať:  Vytvorte úspešný formulár dopytu potenciálneho zákazníka pre projekty WordPress

Ak ste doplnok použili len na niekoľkých stránkach, nevadí. Ak ste ho používali na webe so stovkami či tisíckami stránok, nastanú zlé časy. Doplnok na tvorbu stránok sa stane pre váš web rovnako dôležitý ako samotný WordPress – a stavil by som sa, že WordPress bude existovať dlhšie ako priemerný doplnok alebo téma na tvorbu stránok.

Pomalé stránky

Doplnky na tvorbu stránok nie sú v tomto ohľade všetky rovnaké, ale väčšina z nich ukladá trest za výkon, ktorý môže spôsobiť pomalé načítanie stránok. Ak chcete vytvoriť stránku s čo najrýchlejšími základmi, existujú lepšie možnosti.

Najzrejmejšou voľbou je pracovať v rámci obmedzení ľubovoľnej témy, ktorú ste si vybrali, alebo zvoliť inú tému, ktorá ponúka rozloženia a funkcie, ktoré potrebujete. Ak vám to nevyhovuje, môžete si najať vývojára, ktorý vám vytvorí vlastnú tému alebo rozloženie – vlastné rozloženie stránky je pre skúseného vývojára WordPress triviálna úloha. Alebo si môžete vyhrnúť rukávy a naučiť sa, ako vytvoriť rozloženia stránok WordPress sami. Existuje veľa vynikajúce zdroje práve na túto tému.

Nie je mojím cieľom odrádzať od používania nástrojov na tvorbu stránok; sú užitočným nástrojom a sprístupnili WordPress ľuďom, ktorí by inak nedokázali premeniť svoje nápady na webovú stránku. Chcem však, aby si používateľ WordPress bol vedomý potenciálnych problémov, ktorým môžu v budúcnosti čeliť.

Čítať:  Doplnok BackupBuddy WordPress je náchylný na expl...

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE