Ako integrovať aplikáciu Laravel Shopify na DreamHost

Aplikácie Laravel Shopify sú pozoruhodné v tom, ako sú integrované do obchodov Shopify. Na začiatok, akákoľvek interakcia s informáciami o obchode po nainštalovaní vašej aplikácie prebieha prostredníctvom rozhrania Shopify Store API a predstavuje rozsahy.

Laravel by mohol byť webový aplikačný systém s elegantnou syntaxou, ktorá zjednodušuje bežné úlohy. Aplikácie Shopify sa používajú na zahrnutie ďalších funkcií na ovládanie a správu obchodu Shopify. Pozrime sa, ako integrujete aplikáciu Shopify s Laravelom.

Shopify je popredný tvorca stránok elektronického obchodu, ktorý zapája podniky všetkých veľkostí, aby preniesli svoje produkty online. S viac ako 500 000 obchodmi poháňanými samotným Shopify je samozrejmé povedať, že konkurencia elektronického obchodu stúpa a je čas byť tam, kde je klientela.

Čo je to aplikácia Shopify?

Aplikácia Shopify je softvérová aplikácia alebo program určený na rozšírenie funkčnosti platformy elektronického obchodu Shopify.

Pomocou aplikácií Shopify máte flexibilitu pri vývoji aplikácie, ktorá vylepšuje obchody Shopify pridaním nových funkcií a rozšírením možností administračného rozhrania Shopify.

Prípadne môžete tieto aplikácie použiť na vytvorenie charakteristických a prispôsobených nákupných skúseností pre svojich zákazníkov.

Aplikácie Shopify môžu vyvíjať vývojári tretích strán alebo samotní majitelia obchodov pomocou súpravy Shopify App Development Kit (SDK). Sú k dispozícii v obchode Shopify App Store pre vlastníkov obchodov, ktorí si ich môžu nainštalovať a používať vo svojich online obchodoch so systémom Shopify.

Typy aplikácií Shopify

V službe Shopify sú k dispozícii dve kategórie aplikácií:

Verejné aplikácie

Verejné aplikácie sú aplikácie Shopify vyvinuté vývojármi tretích strán a sprístupnené širšej komunite obchodníkov Shopify prostredníctvom Shopify App Store. Verejné aplikácie sú ľahko dostupné všetkým majiteľom obchodov Shopify. Obchodníci môžu tieto aplikácie prehliadať, inštalovať a integrovať do svojich obchodov priamo z administračného panela Shopify.

Súkromné ​​aplikácie

Súkromné ​​aplikácie sú na druhej strane prispôsobené aplikácie vytvorené na výhradné použitie jedného obchodu Shopify. Súkromné ​​aplikácie sú vysoko prispôsobené špecifickým potrebám a požiadavkám jedného obchodu Shopify. Sú vytvorené tak, aby riešili jedinečné obchodné procesy a pracovné postupy.

Prečo vytvoriť aplikáciu Shopify pomocou Laravel?

Vytvorenie aplikácie Shopify pomocou Laravel ponúka niekoľko výhod. Laravel, široko používaný rámec PHP, poskytuje čistú a organizovanú štruktúru kódu, čo zjednodušuje vývoj a údržbu aplikácií. Ponúka vstavané nástroje pre bežné úlohy, urýchľuje vývoj a znižuje opakovanie kódu.

Čítať:  Ako vytvoriť testovací plán pre vašu webovú stránku elektronického obchodu

Na druhej strane, Shopify ponúka slušnú rovnováhu medzi užívateľskou prívetivosťou a hlbokými možnosťami prispôsobenia, čo je veľmi cenené pre množstvo vstavaných funkcií, aplikácií a nástrojov na propagáciu.

Bez ohľadu na to, či ste malý, prvý predajca alebo obrovský e-shop s tisíckami produktov, Shopify vám umožňuje rýchlo a efektívne vybudovať všestranný internetový obchod bez potreby kódovania alebo webového dizajnu.

Služba Shopify zjednodušuje vaše podnikanie zjednotením vašich online a fyzických obchodov do jedného centrálneho centra. Ako obchodník Shopify môžete bez námahy synchronizovať svoj inventár a ovládať všetky svoje obchody pomocou jediného účtu dostupného z akéhokoľvek zariadenia.

Dôvody, prečo používať Laravel Shopify na správu a kontrolu vášho obchodu?

Laravel poskytuje ideálny rámec pre správu a kontrolu obchodu Shopify, silné stránky Laravel umožňujú vytvárať robustné riešenia šité na mieru, ktoré zlepšujú zážitok zo služby Shopify pre majiteľov obchodov aj ich zákazníkov.

Tu sú presvedčivé dôvody, prečo je používanie Laravel pre Shopify výhodné:

Škálovateľnosť

Na spustenie základného obchodu Shopify nepotrebujete žiadne technické znalosti; Shopify poskytuje všetok softvér a hosting. Nielenže je to menej náročné na naliehanie, ale hosting Shopify bude pravdepodobne rýchlejší a bezpečnejší, ako by ste mohli dosiahnuť sami; bude tiež efektívne vyhovovať všetkým špičkám v aktivite, ktorú by ste mohli získať. Okrem toho sa Shopify stará o všetky aktualizácie počítačových programov.

Bezpečnosť

Ak máte obchod s elektronickým obchodom, budete spravovať citlivé údaje o klientoch vrátane údajov o kreditných kartách a netrpezlivých klientov. To znamená, že vaša stránka by mala byť rýchla, bezpečná a vždy online.

Služba Shopify sa postará o všetku podporu a aktualizácie servera, aby bol váš obchod a nákupný košík vždy prístupné a zároveň zaručilo, že sa stránky rýchlo naskladajú.

SSL certifikáty možno povoliť aj na šifrovanie všetkých informácií pre váš obchod a ich odovzdanie cez zabezpečené pripojenie. Okrem toho sa za vás Shopify postará o dodržiavanie PCI.

Zákaznícka podpora 24/7

Shopify má obrovskú zákaznícku podporu. Sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a doba odozvy je pomerne okamžitá, čo znamená, že vaša firma nikdy nie je sama o sebe. Budete môcť zostať v kontakte prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo webového chatu.

Prispôsobiteľné

V obchode s témami Shopify si môžete vybrať z viac ako 100 tém, pričom všetky sú všestranné, pohotové a so stovkami ďalších prístupných na stránkach, ako sú napr. Téma Les. Každá téma je navyše plne prispôsobiteľná zmenou kódu, čo vám umožní navrhnúť tému pre váš online obchod, ktorá najlepšie zodpovedá identite vašej značky.

SEO a marketingové nástroje

Aj keď je fantastický internetový obchod nevyhnutný, rovnako dôležité je, aby ho ľudia skutočne navštívili. Tu vstupujú do hry cenné funkcie optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) od Shopify. Tieto funkcie sú navrhnuté tak, aby pomohli zvýšiť hodnotenie vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania a uľahčili potenciálnym zákazníkom objaviť váš internetový obchod.

Okrem toho Shopify poskytuje pokročilé analýzy, ktoré ponúkajú prehľad o pôvode zákazníkov. Tieto informácie vám umožňujú efektívnejšie prispôsobiť vaše marketingové stratégie.

Čítať:  Gen Z Nákupné návyky & Trendy: Sprievodca elektronickým obchodom

Obchod s aplikáciami Shopify navyše ponúka širokú škálu marketingových nástrojov vrátane integrácie sociálnych médií, recenzií produktov a možností e-mailového marketingu. Môžete tiež vytvárať zľavové kódy a ponúkať darčekové poukážky na rôznych úrovniach. Všetky témy Shopify majú navyše vstavané ikony sociálnych médií pre bezproblémovú integráciu.

Vlastná platobná brána

Shopify sa bezproblémovo integruje s rôznymi platobnými bránami a dokonca ponúka svoju vlastnú platobnú bránu poháňanú Stripe. Ak sa rozhodnete pre platobnú bránu Shopify, nebudete musieť riešiť transakčné poplatky a budete mať nižšie náklady na spracovanie kreditnej karty.

Navyše na jej používanie nebudete potrebovať samostatný obchodný účet. To zjednodušuje proces platby a z dlhodobého hľadiska vám môže ušetriť peniaze.

Ako vytvoriť aplikáciu Shopify pomocou Laravel?

Vývoj aplikácie Shopify s Laravelom zahŕňa vytvorenie vlastnej aplikácie, ktorá interaguje s rozhraním API Shopify, aby sa rozšírila jej funkčnosť.

V tomto príklade vás prevediem vytvorením jednoduchej aplikácie Shopify pomocou Laravel, ktorá zobrazuje zoznam produktov z obchodu Shopify.

Krok 1: Inštalácia Laravel

Vytvorte nový projekt Laravel pomocou príkazového riadku.

skladateľ vyžaduje osiset/laravel-shopify php artisan vendor:publish –tag=shopify-config

Krok 2: Vytvorte trasu

Otvorte routes/web.php a definujte cestu na spracovanie domovskej stránky vašej aplikácie.

Route::get(‘/’, ‘ShopifyAppController@index’);

Krok 3: Vytvorte ovládač

Vytvorte nový ovládač pomocou Artisan.

php artisan make:controller ShopifyAppController

Otvorte app/Http/Controllers/ShopifyAppController.php a definujte metódu indexovania.

Krok 4: Vytvorte zobrazenie

 • Vytvorte súbor zobrazenia Blade na zobrazenie zoznamu produktov.
 • Vytvorte adresár resources/views/shopify a súbor s názvom index.blade.php.

Aplikácia Shopify

Produkty Shopify

  @foreach ($products ako $product)

 • {{ $produkt[‘title’] }}
 • @endforeach

Krok 5: Nainštalujte požadované balíky

Nainštalujte klienta Guzzle HTTP, aby ste mohli odosielať požiadavky na rozhranie API Shopify.

skladateľ vyžaduje guzzlehttp/guzzle

Krok 6: Pridajte logiku Shopify API

V ShopifyAppController pridajte logiku na načítanie produktov z obchodu Shopify pomocou rozhrania Shopify API.

public function index(Request $request) { // Nahraďte prihlasovacími údajmi vášho obchodu Shopify $shopifyStore=”your-shopify-store.myshopify.com”; $apiKey = ‘váš-api-kľúč’; $apiPassword = ‘vaše-api-heslo’; // Požiadajte API Shopify o získanie produktov $client = new \GuzzleHttp\Client(); $response = $client->get(“https://$shopifyStore/admin/api/2021-07/products.json”, [
‘auth’ => [$apiKey, $apiPassword]
]); $products = json_decode($response->getBody(), true)[‘products’]; return view(‘shopify.index’, compact(‘products’)); }

Krok 7: Nakonfigurujte aplikáciu Shopify na paneli partnera

Na paneli partnera Shopify vytvorte vlastnú aplikáciu a poskytnite potrebné poverenia API (kľúč API a heslo).

Krok 8: Otestujte svoju aplikáciu

Spustite svoj vývojový server Laravel.

php remeselník slúžiť

Nainštalujte si aplikáciu na testovanie do obchodu Shopify.

Teraz máte prístup na webovú stránku kliknutím na URL APLIKÁCIE.

Integrácia Shopify s Laravel na DreamHost (jednoduchšia metóda)

Na zefektívnenie integračného procesu použijeme balík Shopify Laravel. Táto voľba výrazne šetrí čas a ušetrí nás od nespočetných hodín práce na vývoji.

Balíček, ktorý nájdete na poskytnutý odkaz, je aktívne aktualizovaný a v súčasnosti bezproblémovo funguje s akoukoľvek webovou aplikáciou Laravel. Poradí si s rôznymi problémami s kódovaním, spravuje fakturáciu, spravuje autentifikáciu Shopify a uľahčuje prístup k API prostredníctvom grafických alebo iných služieb.

Teraz, keď sme to zbavili cesty, začnime…

Krok 1: Vytvorenie aplikácie Shopify

 • Začnite vytvorením aplikácie na paneli partnerov Shopify.
 • Po úspešnom vytvorení aplikácie na paneli partnera Shopify ďalší krok zahŕňa nastavenie štruktúry rámca Laravel.
 • Ak to chcete urobiť, budete musieť spustiť nový projekt Laravel a môžete to pohodlne urobiť pomocou platformy DreamHost.

Krok 2: Prihláste sa na platformu DreamHost

 • Najprv sa prihláste do svojho účtu DreamHost. Ak ho nemáte, zaregistrujte sa teraz zadarmo.
 • Kliknite na Zobraziť všetky servery a vyberte cieľový server.

Krok 3: Vyberte položku Nastavenia a balíčky

 • V ľavom paneli s ponukami vyberte možnosť Nastavenia a balíky a kliknite na kartu Balíky.
 • Pomocou hlavných poverení dostupných na stránke Správa servera prejdite na server cez FileZilla a použite súbory na webový server.
 • Prejdite do koreňového priečinka (Public_html) vašej aplikácie Laravel, kde budete mať prístup k viacerým súborom a budete ich aktualizovať.
 • Získajte Shopify Laravel API kľúč a Kľúč rozsahu.
  Po vytvorení aplikácie prejdite na API kľúče na zobrazenie kľúča API a tajný kľúč API.
 • Po dokončení budete mať teraz prístup ku konfiguračnému súboru v config/shopify-app.php.

Ak chcete vytvoriť funkčnú aplikáciu, budete musieť vyplniť app_name, api_key, api_secret a api_scopes. Položky ako webhooky a scripttags sú úplne voliteľné v závislosti od požiadaviek vašej aplikácie. Všetko, čo súvisí s nabíjaním, je tiež na uvážení a je predvolene zakázané

Na konfiguráciu vám odporúčam použiť súbor env.

Takže tento kľúč API a tajný kľúč API pridám na koniec môjho .ENV Súbor.

SHOPIFY_API_KEY=6e8a2bcdb6e43d8a29c4d6dd60fc8713 SHOPIFY_API_SECRET=**************************************************

Teraz musím aktualizovať rozsahy API, môžu byť uložené aj v súbore .ENV.

Rozsahy API je žiadosť o prístup, ktorú si vyžiadate pre obchod pri inštalácii aplikácie. Keď si napríklad niekto nainštaluje vašu aplikáciu z obchodu, k akým údajom chcete mať prístup? Používateľ bude potom požiadaný o tieto údaje.

Overený prístup je určený na interakciu s obchodom v mene obchodníka na vykonávanie akcií, ako je vytváranie produktov a správa zľavových kódov.

Celý zoznam je k dispozícii tu: https://shopify.dev/api/usage/access-scopes

Aktualizujte tieto nasledujúce rozsahy v službe Shopify .config súbor.

/* Rozsahy Shopify API | Táto možnosť je určená pre rozsahy, ktoré vaša aplikácia potrebuje v rozhraní API. */ ‘api_scopes’ => env(‘SHOPIFY_API_SCOPES’, ‘read_products,write_products,read_themes,write_themes,read_orders,read_customers’),

Teraz prejdite do súboru .env a použite podrobnosti o svojej databáze, ktoré môžete získať z aplikácie Application Management & Access Details.

A aktualizujte tieto podrobnosti v .ENV súbor.

DB_CONNECTION=mysql DB_HOST=127.0.0.1 DB_PORT=3306 DB_DATABASE=ybgwyumndh DB_USERNAME=ybgwyumndh DB_PASSWORD=6C7EVNXtD2

Tento balík predpokladá existenciu trasy s názvom domov. V predvolenom nastavení balík charakterizoval túto cestu na zobrazenie uvítacej stránky. Aby ste to povolili, možno budete musieť otvoriť routes/web.php a komentovať predvolenú trasu Laravel.

Prípadne, ak chcete vytvoriť svoju vlastnú trasu, upravte routes/web.php a zmeňte predvolenú trasu tak, aby ste využili middleware verifik.shopify s názvom home, napr.

Route::get(‘/’, function () { return view(‘welcome’); })->middleware([‘verify.shopify’])->meno(‘domov’);

Teraz zmeňte zdroje/views/welcome.blade.php, aby ste rozšírili formát tohto balíka o kapacity Shopify AppBridge, napríklad:

@extends(‘shopify-app::layouts.default’) @section(‘content’) Ste: {{ $shopDomain ?? Auth::user()->name }} @endsection @section(‘scripts’) @parent @endsection

Možno budete musieť zmeniť svoj používateľský model Laravel. Pravidelne sa nachádza v app/User.php alebo app/Models/User.php.

Otvorte súbor, pridajte za priestor názvov:

použite Osiset\ShopifyApp\Contracts\ShopModel ako IShopModel; použite Osiset\ShopifyApp\Traits\ShopModel;

V ďalšom kroku musíte migrovať údaje pomocou tohto príkazu:

php artisan vendor:publish –tag=shopify-migrations

Tým sa migrácie zverejnia do priečinka migrácie vašej aplikácie. Keď skončíte, spustite php artisan migrate a dokončite zmeny, ktoré ste vykonali.

Teraz môžete prejsť na webovú stránku kliknutím na URL APLIKÁCIE.

A je to tu, teraz môžete byť presmerovaní na aplikáciu Shopify vytvorenú pomocou Laravel.

Riešenie chýb a výnimiek pri integrácii Laravel so Shopify

Integrácia Laravel so Shopify zahŕňa vytváranie požiadaviek HTTP na rozhranie API Shopify. Ako každá externá integrácia API je dôležité správne zaobchádzať s chybami a výnimkami. Tu je niekoľko krokov na riešenie chýb a výnimiek pri integrácii Laravelu so Shopify:

Použite Laravel’s Exception Handling:

Laravel poskytuje robustné spracovanie chýb a výnimiek hneď po vybalení. Výnimky vyvolané počas vykonávania vašej aplikácie budú zachytené a spracované mechanizmom spracovania výnimiek Laravel. Spôsob zaznamenávania a zobrazovania týchto výnimiek môžete prispôsobiť v triede App\Exceptions\Handler.

Spracovanie chýb klienta HTTP:

Pri vytváraní požiadaviek HTTP na rozhranie API Shopify použite na odosielanie požiadaviek klienta HTTP Laravel (HTTP::) alebo balík ako Guzzle. Tieto knižnice zvládajú chyby HTTP (napr. stavové kódy 4xx a 5xx) elegantne.

použite Illuminate\Support\Facades\Http; try { $response = Http::get(‘https://shopify-api-url.com’); $response->throw(); } catch (\Exception $e) { // Tu ošetrite chyby HTTP }

Chyby rozhrania Shopify API:

Rozhranie API Shopify môže vrátiť špecifické chybové odpovede vo formáte JSON. Tieto chyby by ste mali analyzovať a správne spracovať. Dokumentácia API Shopify poskytne informácie o možných chybových odpovediach a ich význame.

Chyby protokolovania:

Vždy zaznamenávajte chyby a výnimky. Použite vstavaný protokolovací systém Laravel na ukladanie chybových správ do protokolových súborov. Kanály a úrovne protokolovania môžete nakonfigurovať v súbore config/logging.php.

Mechanizmus opätovného pokusu:

Zvážte implementáciu mechanizmu opakovania pre neúspešné žiadosti. Niekedy môžu prechodné problémy spôsobiť zlyhanie žiadostí a opätovný pokus o požiadavku po krátkom oneskorení môže problém vyriešiť.

Obmedzenie sadzby:

Buďte si vedomí zásad obmedzovania sadzieb Shopify. Služba Shopify môže obmedziť vaše požiadavky, ak prekročíte povolenú sadzbu. Opravte chyby obmedzujúce rýchlosť čakaním na zadaný čas opakovania v hlavičkách odpovede.

Middleware na spracovanie výnimiek:

V Laravel si môžete vytvoriť vlastný middleware na spracovanie špecifických výnimiek alebo chýb. To môže byť užitočné, ak chcete s určitými výnimkami zaobchádzať inak, ako je napríklad presmerovanie používateľov na konkrétne chybové stránky.

Spracovanie chýb pri testovaní:

Napíšte testy jednotiek a integračné testy, aby ste si overili, či vaše mechanizmy na odstraňovanie chýb fungujú podľa očakávania. Testovací rámec Laravel poskytuje nástroje na simuláciu výnimiek a chýb počas testovania.

Monitorovanie a upozornenia:

Implementujte monitorovacie a výstražné systémy, aby ste boli informovaní o kritických chybách vo vašej integrácii Shopify. S tým môžu pomôcť nástroje ako Laravel Horizon, Sentry alebo vlastné riešenia.

Záver

Laravel Shopify nie je len kus softvéru alebo osamelý produkt – je to obchodná platforma typu všetko v jednom. Okrem toho je to bohatý ekosystém, ktorý si váži majiteľov obchodu tým, že spája dizajnérov, obchodných špecialistov a zákazníkov so spoločným záujmom urobiť obchod lepším pre všetkých.

Čítať:  Ako zmeniť profilový obrázok na Instagrame v roku 2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE