Ako nastaviť, používať a odstraňovať obmedzenia pre iPhone

Smartfóny toho dokážu toľko, ale keď ich odovzdáme inej osobe – napríklad dieťaťu – musíme si byť istí, že sa nestane nič katastrofálne. Technológie nám môžu pomôcť postarať sa o to dieťa, ako je sledovanie GPS, ale môže tiež spôsobiť zmätok, pokiaľ sa dieťa rozhodne nakupovať v App Store s vašou kreditnou kartou. To je dôvod, prečo na zariadení iOS musíte použiť obmedzenia pre iPhone. Týmto spôsobom môžete diktovať, čo používateľ telefónu môže a čo nemôže robiť.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Ak chcete nastaviť obmedzenia pre iPhone, prejdite na Nastavenia > Čas obrazovky > Obmedzenie obsahu a súkromia. Zapnite Obmedzenie obsahu a súkromia a nastavte prístupový kód, aby ste ostatným zabránili v deaktivácii funkcie neskôr. Potom sa ponorte ďalej do nastavenia a povoľte alebo zakážte, čo chcete.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Čo sú obmedzenia pre iPhone?

Obmedzenie pre iPhone je funkcia na zariadeniach Apple, kde môžete povoliť alebo zakázať rôzne funkcie. Tieto zmeny chránené jedinečným prístupovým kódom nemôže iná osoba vrátiť späť, pokiaľ nepozná aj prístupový kód. Obmedzenia pre iPhone sú teda ideálne, ak chcete dať iPhone svojmu dieťaťu (napríklad), ale nechcete mu poskytnúť prístup k určitým funkciám, ako je nákup v App Store alebo prístup na explicitné webové stránky pre dospelých.

Čítať:  Ako nainštalovať Magento Google Cloud (Managed +...

Obmedzenia môžete tiež použiť sami, ak chcete zakázať niektorú z funkcií iOS, ako je Safari. Aj keď by ste si mali uvedomiť, že Obmedzenie neodinštaluje aplikáciu – iba ju „skryje“. Tieto funkcie pre celý systém sú vstavané, a preto ich nie je možné odinštalovať.

Ako nastaviť obmedzenia pre iPhone

Je veľmi ľahké nastaviť obmedzenia pre iPhone a my vám tu dnes poskytneme kompletný prehľad. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť do Nastavenia > Čas obrazovky a vyberte Obmedzenie obsahu a súkromia.

Na ďalšej stránke kliknite na prepínač na zelenú pre Obmedzenie obsahu a súkromia. Budete požiadaní o zadanie jedinečného prístupového kódu, aby bola táto sekcia chránená pred neskoršou zmenou niekým iným.

Ako vypnúť obmedzenia na iPhone

Ak chcete vypnúť obmedzenia na iPhone, vykonajte presne to isté ako v predchádzajúcej časti, ale prepnite zelený prepínač do polohy vypnuté. Budete požiadaní o zadanie jedinečného prístupového kódu. Bez neho nebudete môcť zakázať obmedzenia pre iPhone. Takže nezabudnite prístupový kód!

Čo vie obmedzenia pre iPhone

Teraz, keď sme povolili obmedzenia pre iPhone, poďme sa teraz podrobne pozrieť na každú sekciu a zistiť, čo môžete a čo nemôžete robiť.

Nákupy v iTunes a App Store

Tento diel bol z veľkej časti vytvorený pre deti. Keď v App Store uvidíte množstvo vzrušujúcich krikľavých hier, spolu s mamou a otcom číslom kreditnej karty… no, môžete ich tiež nechať voľne v cukrárni a povedať im, aby si kúpili, koľko chcú.

Čítať:  7 najlepších nástrojov na vytváranie stránok pomocou drag n drop pre WordPress

Táto časť bude určovať, či môžu alebo nemôžu inštalovať alebo odstraňovať (bezplatné a platené) aplikácie, nakupovať nákupy v aplikácii a či je vyžadované heslo.

Skryť vstavané systémové aplikácie Apple iOS

Táto časť sa zaoberá rôznymi vstavanými funkciami Apple a tým, či ich chcete skryť zo zobrazenia. Pretože sú zabudované do operačného systému iOS, nie je možné ich odinštalovať. Takže ich skrytie je ďalšia najlepšia vec. Jednoducho vypnite všetky, ktoré nepotrebujete alebo nechcete, aby k nim malo vaše dieťa prístup.

Ukladať obsah

Ak sa rozhodnete poskytnúť prístup do App Store, môžete si vybrať, aký obsah chcete zobrazovať. Tu môžete blokovať explicitný a násilný obsah vo forme textov hudby, hudobných videí, kníh, filmov, televíznych relácií a ďalších. Pokiaľ sa rozhodnete, že Game of Thrones alebo Breaking Bad nie sú pre vaše dieťa vhodnou formou vzdelávania, môžete to skrátiť na kolenách práve tu.

Herné centrum

Game Center sa zapája do mnohých hier dostupných na zariadení so systémom iOS. Snímka obrazovky vyššie ukazuje rôzne možnosti, ktoré má používateľ iOS k dispozícii, keď je prihlásený do Game Center, a môžete sa rozhodnúť, že niektoré z nich sú úplne zbytočné a nechcené. Súkromné ​​zasielanie správ je také, ku ktorému možno nechcete, aby malo malé dieťa prístup.

Siri

Jednou z oblastí, kde možno budete chcieť veci obmedziť, je Siri. Ak máte obmedzený prístup na web, môže to používateľ teoreticky obísť tak, že požiada Siri, aby ho na webe vyhľadala. Takže tú medzeru môžete uzavrieť.

Čítať:  Rozprávanie príbehov na spojenie so zákazníkmi elektronického obchodu

Prístup na webové stránky

Predtým sme to riešili, keď sme diskutovali o blokovaní obsahu v Safari. Ak kliknete Obmedzte webové stránky pre dospelýchmôžete tiež zadať ďalšie zakázané webové stránky alebo namiesto nich nastaviť zoznam povolených webových stránok.

Nastavenie ochrany osobných údajov

To je tiež veľmi dôležité, ak dávate telefón maloletej osobe. Zjavne by ste chceli mať povolené služby určovania polohy a zdieľania mojej polohy, ale nechceli by ste, aby ich následne deaktivovali! Môžete tiež zvážiť vypnutie fotoalbumu a fotoaparátu, aby ste zastavili veci, ako je sexting.

Preto stojí za to starostlivo zvážiť každú možnosť v tejto časti, aby ste sa neskôr vyhli potenciálne znepokojivým situáciám.

Ďalšie nastavenia iOS

Dve najdôležitejšie v tejto časti sú možnosť zmeniť prístupový kód a možnosť zmeniť podrobnosti účtu Apple. Ostatné sú pravdepodobne menej dôležité, ale stále stoja za preskúmanie.

Najčastejšie otázky

Ako zistím svoj zabudnutý prístupový kód obmedzenia?

Nemôžeš. Neexistuje žiadna funkcia obnovenia prístupového kódu. Pokiaľ si to absolútne nepamätáte, musíte telefón úplne vymazať pomocou Find My iPhone a úplne preinštalovať iOS. To samozrejme povedie k strate údajov.

Ako obísť rodičovské obmedzenia na iPhone?

Ak bol nastavený prístupový kód, musíte ho poznať, aby ste mohli vypnúť akékoľvek obmedzenia na iPhone. Inak to nie je možné.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE