Aktualizácia algoritmu Google dnes 28. apríla 2024

Dnes sme zaznamenali prudký spád nástrojov a priemyselných diskusií, čo naznačuje, že teraz zažívame novú aktualizáciu algoritmu Google.

Návštevnosť a hodnotenie sú opäť v pohybe a tento čas je trochu zvláštny, pretože zvyčajne vidíme prvé známky aktualizácie v strede týždňa, ktorá pokračuje až do dosiahnutia svojho vrcholu v piatok.

Dnes však prebieha rozsiahla aktualizácia, ktorá je takmer taká, ako sa stalo minulý piatok. Väčšia ako väčšina, ale nie taká veľká.

Diskutujte na fóre WebmasterWorld.com zahŕňa nasledovné:

TalkativeEditorial napísal o 12:08 dňa 27. apríla 2021:
Má Google Analytics pre niekoho iného trochu šialenstvo?

renatovieira napísal 27. apríla 2021 o 13:22:
Včera a dnes vysoká návštevnosť. zdá sa, že táto posledná aktualizácia mi konečne prospela. Na oslavu je priskoro. Adsense s vysokou konverziou, inými slovami kvalitnou návštevnosťou.

Predpoveď počasia, Globálne

ichthyous napísal o 14:58 dňa 27. apríla 2021:
@renatovieira Zdá sa, že vaša a moja stránka vždy stúpajú a klesajú približne v rovnakom čase. Včera som mal veľký nápor a dnes je tiež hore, ale možno nie toľko. Včera bol veľký nárast návštevnosti klasifikovaný ako „priamy“. USA stále zaostávajú za dopravou v Spojenom kráľovstve, Austrálii a EÚ, ale jednoznačný nárast. Moje hodnotenie sa tiež zvýšilo niekoľko dní po sebe, namiesto večného nahor/nadol. Problém je v tom, že som stále stratil väčšinu vysokoobjemových termínov, ktoré som mal v januári, takže obnovenie niekoľkých nízkoobjemových termínov nerobí až taký rozdiel. Tiež uvidíme, či to vydrží.

Čítať:  E-mailová adresa na webovej stránke – osvedčený postup na ochranu pred spamom

yollo03 napísal o 15:21 dňa 27. apríla 2021:
Moje dojmy stúpajú, rovnako ako moje hodnotenie, skoro ako tie, ktoré hovorili, že sa zotavujú. Som na rovnakej lodi. Stále nie som blízko k chaosu pred decembrovou aktualizáciou, ale je to na správnej ceste, dúfam, že to bude pokračovať.

Ohľadom nedostatočného pokrytia https som to opravil, nie je to chyba. Teraz ho mám v zelenej farbe. Nečakajte, že to google opraví, ale ktovie.

Nepoužívam službu adsense, ale tie, ktoré ju používajú, ak je problémom so základnými webovými vitálnymi funkciami skript js, preskúmali ste skriptovanie bez servera alebo pracovníkov cloudflare (je to rovnaké, odlišné výrazy od rôznych značiek CDN)? Sú to v podstate skripty js, ktoré sa načítajú na okraji vášho CDN. Netuším, či sa to vyrieši, skúšal to niekto?

renatovieira napísal 27. apríla 2021 o 17:34:
@ichthyous – máš pravdu. Naše grafy sú veľmi podobné a je zvláštne byť v úplne iných výklenkoch. Každopádne, môžeme len čakať 😐

TalkativeEditorial napísal o 7:08 dňa 28. apríla 2021:

Včera sme zaznamenali mierny nárast funkcie Objaviť – čo je dôležité, prvýkrát od začiatku marca, čo sa stalo čokoľvek, sa objavil relevantný (nový) obsah. Udrží však očakávania na uzde, pretože to môže byť prchavé.

Videl niekto iný, kto bol nukovaný na feede, podobný za posledných 24 hodín?

Čítať:  Google hovorí, že podivné výkyvy v sekcii skúseností so stránkami v GSC môžu byť dôsledkom spôsobu, akým tieto údaje sledujú

Edit: Ponáhľam sa dodať, že môj osobný zdroj je stále veľmi nespoľahlivý a dnes sa pri niekoľkých príležitostiach ukazoval ako prázdny.

MayankParmar napísal o 9:17 dňa 28. apríla 2021:

Moja rýchlosť prehľadávania náhle klesla z 20 000 za deň na 1700 za posledné dva dni. Je to normálne? Discovery je v poriadku, Refresh je dramaticky dole.

mzb44 napísal o 9:23 dňa 28. apríla 2021:

To isté tu. Môže to byť len niečo všeobecné a nesúvisiace konkrétne s vašou stránkou.

yollo03 napísal o 9:40 dňa 28. apríla 2021:

Moja rýchlosť indexového prehľadávania je od decembrovej aktualizácie jadra neustále nízka. Teraz je o niečo vyššia, ale stále nízka. Možno sprísnili rozpočet na plazenie.

Čo sa deje s touto aktualizáciou algoritmu Google?

Ako obvykle, táto aktualizácia nie je potvrdená. Jediné, čo môžeme urobiť, je počkať, kým to Google potvrdí (alebo nie), a uvidíme, ako to celkovo ovplyvní naše stránky.

Najnovšia aktualizácia sa zdá byť prinajmenšom dosť veľká. Nie také veľké ako v piatok. Ale stále väčšie ako normálne.

Budeme vás aj naďalej informovať o najnovšom vývoji, ktorý príde.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE