Čo je to spravovaný hosting? Ako to funguje

Webhosting poskytuje širokú škálu funkcií, plánov, doplnkov, cien a pridaných bonusov. Dnes sa zameriame na spravovaný hosting – vrátane jeho funkcií, aspektov, ktoré ho odlišujú od zdieľaného hostingu, výhod a nevýhod a toho, čo musíte zvážiť pri výbere poskytovateľa hostingu.

Čo je to spravovaný hosting?

Spravovaný hosting je model, v ktorom poskytovateľ služieb zabezpečuje správu, nastavenie, správu a celkovú podporu servera. Keď si vyberiete spravovanú hostingovú službu, hostingová spoločnosť zaistí, aby vaše stránky a aplikácie boli stále spustené – a opraví veci, ktoré sa počas cesty pokazia.

Pochopenie rôznych typov hostingových služieb

Spravovaný hosting nie je jediným dostupným typom webhostingu. K dispozícii je tiež zdieľaný hosting, cloud hosting, hosting VPS a ďalšie.

Zjednodušene povedané, zdieľaný hosting by bol ako pobyt v bytovom dome. Máte kde bývať, no delíte sa oň s mnohými ďalšími nájomníkmi. Je to menej pohodlné ako bývanie vo vlastnom dome.

Predstavte si hosting VPS ako vlastníctvo bytu, v ktorom môžete zdieľať určité zdroje so svojimi susedmi, ale za svoj majetok zodpovedáte hlavne vy.

Cloud hosting sa na druhej strane rovná pobytu v hoteli alebo prenájmu izby. Inými slovami, nie je to váš trvalý domov, ale máte kde bývať. Dedikovaný hosting je, keď vlastníte dom, čo znamená, že ostatní nemajú prístup k vašim zdrojom.

V konečnom dôsledku je tou najlepšou voľbou spravovaná hostingová spoločnosť. Je to ako mať správcu nehnuteľnosti, ktorý sa postará o všetky práce, ktoré treba urobiť. Takto si môžete oddýchnuť a sústrediť sa na iné veci – napríklad na vašu firmu.

Nášmu spravovanému hostingu dôveruje viac ako 500 000 stránok

Získajte hosting optimalizovaný pre popredné platformy v tomto odvetví

Čítať:  Ako opraviť chybu Twitter (X) „Ojoj, niečo sa pokazilo“.

Ako funguje spravovaný hosting

Služba spravovaného hostingu je systém, ktorý kombinuje podporu a technológiu.

Ak chcete vytvoriť hosting, nemusíte vlastniť fyzický server. Neprenajímate si ho od hostiteľskej spoločnosti – získate priestor v rámci kolokačnej lokality alebo dátového centra. Ste však vlastníkom, ktorý má pod kontrolou všetky nastavenia softvéru a hardvéru.

Hostiteľská spoločnosť má profesionálny tím odborníkov, s ktorými komunikujete – a pomáhajú vám rýchlo reagovať, inovovať alebo znižovať niektoré funkcie. Inými slovami, postarajú sa o všetky technické veci, aby ste sa mohli sústrediť na vytváranie obsahu a chod svojej firmy.

Funkcie spravovaného hostingu

Hlavným aspektom, ktorý odlišuje riadený hosting od iných špecializovaných možností hostingu, sú správcovské služby, ktoré poskytujú.

Spravované hostingové spoločnosti majú na starosti nastavenie a konfiguráciu softvéru a hardvéru spolu s monitorovaním, aktualizáciami, technickou podporou a údržbou systému. Riešenia spravovaného hostingu je možné väčšinou prispôsobiť tak, aby vyhovovali špecifickým požiadavkám vášho podnikania.

Pokrývajú však všeobecné funkcie, ako napríklad:

  • Technická podpora pri riešení problémov. Spravované hostingové spoločnosti zamestnávajú systémových administrátorov, technických pracovníkov a sieťových prevádzkových inžinierov špecializovaných na širokú škálu technológií. Investujú do svojich zamestnancov, aby zostali informovaní o najnovších technologických riešeniach, čo vedie k dlhodobej spokojnosti zákazníkov a lepším službám pre vaše podnikanie.
  • Bezpečnostné služby. Bezpečnostné štandardy sú kľúčové pre veľké aj malé webové stránky. A riadený hosting poskytovateľ pokrýva služby ako detekcia narušenia, ochrana pred vírusmi a spamom, skenovanie zraniteľností, fyzická bezpečnosť (ochrana dátových centier) atď.
  • Obnova po havárii a (automatické a manuálne) zálohy. Musíte sa uistiť, že vaše údaje sú uložené aj v prípade, že váš web prestane fungovať v dôsledku neočakávaných prerušení. Dobrá spoločnosť zaisťuje, že vaše údaje sú uložené tým, že vám poskytuje automatické alebo manuálne zálohovanie spolu s postupmi obnovy po havárii.
  • Automaticky spravované aktualizácie. Umožňujú zákazníkom udržiavať svoje programy aktualizované bez ručnej kontroly a inštalácie najnovších aktualizácií. Softvér by mal skontrolovať dostupné aktualizácie a nainštalovať ich bez vášho zásahu.

Výhody a nevýhody Managed Hosting

Pros

  • Šetrič času. Keď sa niekto stará o údržbu a správu, môžete venovať viac času svojmu podnikaniu
  • Znížené riziko. Podpora hostingu je dôležitá. Získate vysoko špecializovanú technickú podporu, ktorá je vždy dostupná a pripravená pomôcť, keď sa vyskytnú problémy.
  • Flexibilná moderná technológia. Profesionálne spravovaná hostingová služba drží krok s najnovšími technológiami a aktualizáciami, aby ste zo svojho podnikania vyťažili maximum a nezaostávali.
  • Vynikajúci výkon a vysoká rýchlosť. Bežný zdieľaný hosting je vytvorený pre základné potreby stránok. Dokáže implementovať aj softvér a množstvo nepotrebných modulov, ktoré spomalia váš web. Riešenia spravovaného hostingu na druhej strane poskytujú iba funkcie, ktoré potrebujete na prevádzku svojich stránok a špeciálne doplnky, ktoré sa tam používajú. To výrazne zrýchľuje web a zvyšuje výkon webu.
Čítať:  Ako vložiť zoznam videí YouTube do WordPress

Zápory

  • Cena. Služby spravovaného hostingu vás budú stáť viac ako možnosť zdieľaného hostingu. Majte na pamäti, že so zdieľaným hostingom nezískate rovnakú úroveň podpory – iba základy.
  • Žiadny prístup k vlastným serverom. Jednou z nevýhod spravovanej hostingovej služby je, že spoločnosti neumožňujú svojim klientom prístup k ovládaciemu panelu – keďže spravujú vašu stránku za vás.
  • Žiadny e-mailový hosting. Ak chcete plán s možnosťou hosťovania vašich stránok aj e-mailov, samotné riešenie spravovaného hostingu nebude stačiť.

Spravovaný hosting vs. zdieľaný hosting

Zdieľaný hosting je možnosť, pri ktorej váš web „zdieľa“ zdroje s ostatnými na rovnakom serveri. Ide o samostatne spravované riešenie, ktoré príde vhod začiatočníkom s úplne novými webovými stránkami. Zdieľaný hosting ponúka slušné množstvo zdrojov pre osobné webové stránky, začínajúce podniky alebo potreby miestnych firiem.

Zdieľaný hosting je obľúbený kvôli cenám. Keďže veľa ľudí zdieľa rovnaký server, náklady pre jednotlivých používateľov sú nízke.

Väčšina zdieľaných hostingových plánov poskytuje jednoduché a ľahko použiteľné funkcie. Napríklad získate užívateľsky prívetivý ovládací panel, kde si môžete vytvoriť e-mailový účet, nahrať súbory lokality a pridať databázy, ktoré určité služby potrebujú.

Je vhodné, keď:

  • Máte obmedzený rozpočet a chcete robiť veci len sami. Cena je určite legitímna obava, najmä ak práve začínate alebo chcete prevádzkovať malú webovú stránku, na ktorej sa vám bude dobre spravovať. Budete musieť pokryť veci, ako sú zálohy, aktualizácie a všeobecná údržba servera – v závislosti od vášho hostiteľa.
  • Neočakávate zvýšenie návštevnosti webu. Keď zdieľate zdroje a priestor na serveri, môžete zaznamenať pomalé rýchlosti a oneskorenia, čo by nemal byť problém, ak na svojej webovej lokalite neočakávate veľké množstvo webovej prevádzky.
Čítať:  Ako sa pripraviť na náhly nárast návštevnosti webových stránok

Pokiaľ ide o každodenný život, predstavte si zdieľaný hosting, ako je verejná doprava. Je to cenovo výhodné, ale občas sa dá zbaliť a cesta z bodu A do bodu B môže trvať dlhšie.

Na druhej strane spravovaný webhosting je ako vziať si taxík. Bude vás to stáť viac, ale budete pohodlnejšie a získate lepšie a rýchlejšie služby.

Riešenie spravovaného hostingu je lepšou voľbou, keď:

  • Nemôžete (alebo nechcete) udržiavať svoju webovú stránku. Ak chcete pracovať na rozširovaní svojho podnikania a neustále vytvárať nový obsah, budete potrebovať spoľahlivý tím, ktorý pokryje všetky technické funkcie.
  • Pre svoj web potrebujete špecifickú technickú podporu, ktorá dokáže rýchlo reagovať. Keď máte komplexnú stránku s veľkou návštevnosťou, chcete mať tím, ktorý vám pomôže vyriešiť všetky potenciálne problémy čo najskôr.

Na čo sa zamerať pri výbere poskytovateľa spravovaného hostingu

Pred prihlásením sa do hostiteľskej spoločnosti skontrolujte:

  • Ak je komunikácia profesionálna. Aj tie najlepšie produkty môžu zlyhať, ak ich nepodporí profesionálny tím, ktorý vám pomôže s akýmikoľvek otázkami alebo nejasnosťami, ktoré môžete mať.
  • Ak má spravovaná hostingová spoločnosť vlastný hardvér. Ak nie, znamená to, že buď predávajú servery inej spoločnosti, alebo si ich prenajímajú. Prvá možnosť je tu zvyčajne bežnejšia. Môže to byť problém, pretože váš hostiteľ nebude mať:
  • Zákazkové riešenia. Ak potrebujete nejaké ďalšie funkcie alebo chcete prispôsobiť nastavenie, budete ich musieť hľadať niekde inde.
  • Náhradné diely. Ak dôjde k výpadku hardvéru, budú potrebovať úplne nový server, čo znamená, že váš web bude offline, kým ho nemigrujú, čo môže trvať hodiny alebo dni.
  • Tím podpory na mieste. Bez dátových centier bude spoločnosť využívať hostiteľa tretej strany na poskytovanie tímu podpory – čo môže byť menej kvalitné a menej efektívne pri hľadaní riešení vašich problémov.
  • Ak má spoločnosť skúsenosti s aspektmi, ktoré sú pre vaše podnikanie kľúčové. Chcete hostiteľa, ktorý sa bude vedieť vysporiadať s konkrétnym výklenkom, na ktorý sa zameriavate, a všetkými špecifickými potrebami vášho podnikania. Pýtajte sa na všetko, čo chcete vedieť. Uveďte svoje ciele. Hovorte o aplikáciách, CMS a rámcoch, aby ste sa uistili, že spolupracujete s tímom, ktorý vie, čo robí.
Čítať:  Nintendo Switch 2 zvesti: Všetko, čo zatiaľ vieme a čo chceme vidieť

Zvážte Managed Hosting With Hostinger

Spravovaný hosting je zvyčajne spojený s WordPress, pretože poskytuje flexibilitu a prispôsobenie na tvarovanie vášho webu tak, ako uprednostňujete. Existuje však veľa možností spravovaného hostenia – vrátane napríklad Managed WooCommerce a Managed Magento.

Či tak alebo onak, prevádzkovanie online podnikania môže byť dosť náročné, a preto budete v určitom okamihu cítiť nutkanie najať niekoho, kto by sa postaral o technické, backendové aspekty hostingu, aby ste sa mohli sústrediť na hlavnú činnosť.

Teraz, keď poznáte výhody spravovaných hostingových riešení, naučte sa niektoré funkcie, ktoré získate s plne spravovaným hostingom Hostinger:

  • Ľahko použiteľný ovládací panel. So spravovaným plánom hostenia WordPress získate prístup k proprietárnemu ovládaciemu panelu s jednoduchým rozhraním a schopnosťou spravovať viac stránok WordPress z jedného miesta.
  • Vynikajúci výkon a rýchlosť. Hostinger vlastní viac ako 25 000 serverov vo svojich 3 súkromne vlastnených základných dátových centrách, ktoré poskytujú výnimočnú rýchlosť a výkon ich služieb. Poskytujú expertné monitorovanie siete 24/7, čo okrem iného pomáha udržiavať ďalšiu dôležitú funkciu.
  • 100% dostupnosť. Hostinger vynakladá veľké úsilie na udržanie 100% dostupnosti. Spoločnosť samozrejme uvádza výnimky, ako je plánovaná údržba siete, softvéru alebo hardvéru. Hostinger dokonca pripisuje 10-násobný kredit za celkové prestoje, ktoré používateľ zažíva. Ak je vaša stránka napríklad nefunkčná na 1 hodinu, získate 10-hodinový hostingový kredit.
  • Profesionálny podporný tím. Hostinger má špecializovaný podporný personál, vyškolený na pomoc so všetkými problémami, ktorým vaša webová lokalita čelí. Poskytnú vám užitočné informácie a užitočné tipy a prevedú vás procesom nastavenia vašej stránky.
  • Voľná ​​migrácia, bez ohľadu na dôvod. Nielen to – tím podpory vám pomôže počas celého procesu a všetko vám uľahčí.

Začnite ešte dnes

Pre 24/7/365 podporu a neobmedzený potenciál pre vaše online podnikanie, preskúmajte hostingové plány Hostinger ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE