Google hovorí, že indexácia stránok interného vyhľadávania výrazne sťažuje prehľadávanie

Jeden správca webu sa Johna počas stretnutia 1. 10. 2021 opýtal, či Google odporúča spôsob, ako vyčistiť indexovateľné interné vyhľadávacie stránky.

John vysvetlil, že indexovanie stránok interného vyhľadávania značne sťažuje indexové prehľadávanie.

Google uprednostňuje, aby stránky interného vyhľadávania neboli indexované. Všetky stránky interného vyhľadávania by mali byť neindexované.

Tiež vytvára bezpečnostné riziko, ak niekto môže jednoducho odísť a vytvoriť milión nových stránok na vašom webe prepojením na náhodné adresy URL a slová, ktoré vytvorí prostredníctvom interného vyhľadávania.

Táto konverzácia sa odohráva približne v pomere 52:28 vo videu.

Správca webu 10 52:28
Ahoj, John, dobré ráno. Áno, mal som otázku týkajúcu sa stránok interného vyhľadávania.

Povoľujeme teda indexovanie vyhľadávaní na webe. Takže občas niekto na našej stránke hľadá, vytvoríme na to stránku. A teraz to pridá trochu kontroly.

Takže máme stovky miliónov týchto stránok. Ako by ste teda odporučili, aby sme to vyriešili a či to má skutočne nejaké výhody, alebo či by sme sa tým nemali obávať?

Ján 52:57
Myslím si, že z väčšej časti má zmysel to vyčistiť, pretože to robí plazenie oveľa ťažšie. Takže to je smer, ktorým by som sa tam chcel pozrieť, je premýšľať o tom, ktoré stránky vlastne nechcete prehľadávať a indexovať, a pomôcť našim systémom zamerať sa na to.

Nie až tak, že by ste sa mali zbaviť všetkých stránok interného vyhľadávania, niektoré z nich môžu byť úplne v poriadku na zobrazenie vyhľadávania. Ale naozaj sa snažte vyhnúť situácii, keď môže ktokoľvek jednoducho odísť a vytvoriť milión nových stránok na vašom webe odkazovaním na náhodné adresy URL alebo slová, ktoré môžete mať na svojich stránkach.

Čítať:  Opäť: Nemáme skóre kvality vyhľadávania

Takže, aby som to zobral a povedal, dobre, máte kontrolu nad tým, ktoré stránky chcete prehľadávať a indexovať, a nie ako čokoľvek, čo sa náhodne deje na internete.

Správca webu 10 53:54
A tie stránky potom, povedzme my, tak to kontrolujeme a stránky potom už nie sú odkazy, sú to akési osirotené adresy URL, ale stále sa budú prehľadávať a pravdepodobne indexovať. Čo s nimi urobíme, urobíme [inaudible]my noindex?

Ján 54:14
Myslím, že ak sú stále použiteľné pre používateľov, ponechal by som ich prístupné, ale mohol by som k nim pridať noindex.

Takže jedna vec, ktorú môžete urobiť, je vytvoriť zoznam vyhľadávacích dopytov, o ktorých si myslíte, že máme primeraný obsah. A tento zoznam ešte raz skontrolujte. A ak je to v zozname, tak nech sa to indexuje, ak to v zozname nie je, tak na tie stránky pridajte noindex, niečo v tomto zmysle.

A zistiť, ktoré z týchto stránok sú skutočne rozumné, je niekedy trochu zložité, pretože je ľahké použiť jednoduché metriky a povedať si, oh, vezmem iba prvých desať percent stránok z návštevnosti.

Ale neviem, či sú to skutočne dobré stránky. Ak by ste pre nich vytvorili stránky kategórií, sú to tie, ktoré by ste si vybrali, nie sú. Takže…

Správca webu 10 55:06
A tiež sa to neustále mení. Môžete získať stránky, ktoré zrazu majú dopyt a potom nemajú dopyt.

Čítať:  Opravte, že odmeny TikTok sa nezobrazujú alebo nefungujú

Je to teda náročná vec na riadenie.

Existuje nejaký druh výhod, potom si myslíte, že z dlhodobého hľadiska, takže ak urobíme toto vyčistenie, očividne je to podnikanie, argumentoval by, viete, túto prácu urobíme je investícia z našej strany, čo je návratnosť tohto je SEO výhody, že?

Ján 55:32
Takže na jednej strane máte tú stranu plazenia, ktorá bude ovplyvnená. Ak teda prejdeme a nebudeme musieť prehľadávať všetky tieto stránky, môžeme sa viac zamerať na skutočný obsah, ktorý vás zaujíma.

A najmä pri elektronickom obchode máte veci ako zmeny cien neustále. A ak nedokážeme dostatočne rýchlo zachytiť zmeny cien, potom je to trochu zlé. Zatiaľ čo ak sa môžeme sústrediť naše indexové prehľadávanie viac na obsah, o ktorý chcete, aby nám záležalo, potom to pomôže vylepšiť tieto stránky.

Nejde teda o to, že dôjde k okamžitému zvýšeniu hodnotenia vašich webových stránok. Celkovo, ak sa o to postaráte, je lepšie, že sústredíte energiu o niečo lepšie. Ďalším aspektom, ktorý niekedy hrá rolu, je, že tieto stránky môžu byť vnímané ako stránky nízkej kvality alebo takmer ako portálové stránky, pretože máte stále znova rôzne variácie tých istých kľúčových slov.

A to je niečo, čo by mohlo znížiť celkovú kvalitu webovej stránky. Ale veľmi záleží na konkrétnej situácii. A nie je to tak, že si poviete: „Vyčistím si interné výsledky vyhľadávania a potom si Google bude myslieť, že môj web je zrazu výrazne kvalitnejší.“

Čítať:  11 osvedčených najlepších postupov pre vstupnú stránku SEO, ktoré vám pomôžu vyhrať v roku 2024

Môže to byť ako malá zmena. A niekedy je malá zmena pre webovú stránku pomerne veľká. Ale na tento aspekt by som sa nespoliehal. Naozaj by som sa viac zameral na lezecký aspekt.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE