Pixel Fold je oficiálny; bude spustená na Google I/O 2024

Google konečne uložil zvesti o Pixel Fold oficiálnym oznámením svojho prvého skladacieho telefónu. Zariadenie bude predstavené počas Google I/O 2024 naplánované na 10. mája. Aj keď vyhľadávací gigant nepotvrdil žiadne špecifikácie ani technické informácie o zariadení, vydal malé ukážkové video ukazujúce dizajn, ktorý je niekde medzi Z Rad Fold od spoločnosti Samsung a rad Surface Duo od spoločnosti Microsoft.

Zatiaľ sa zdá, že zvesti sú pravdivé, aspoň pokiaľ ide o design telefónu. Ako to vyzerá, telefón má pomerne široký vonkajší displej a otvára sa, aby odhalil väčší vnútorný displej, o ktorom sa hovorí, že má uhlopriečku 7,6 palca.

Pixel Fold si zachováva dizajnový jazyk zvyšku radu Pixel. | Zdroj: Google

Náraz fotoaparátu na zadnej strane je tiež rovnaký, ako sme videli v únikoch. Aj keď si zachováva dizajnový jazyk, ktorý Google prijal od Pixelu 6, zdá sa, že menej vyčnieva zo zadnej časti a je v súlade s tým, čo sme videli.

Zatiaľ sa hovorí, že zariadenie má 5,8 palcový vonkajší displej, bude poháňané čipom Tensor G2, váži 284 ga bude predávané ako vreckový, vodotesný skladací. Hmotnosť je o niečo ťažšia ako Fold 4, ktorý váži 263 gramov, ale to je pravdepodobne kvôli väčšej batérii, ktorá údajne vydrží 24 hodín alebo až 72 hodín v režime nízkej spotreby.

YouTube video

To znamená, že to nebude lacné. Uniknuté dokumenty získal CNBC ukázať, že telefón bude stáť viac ako 1700 $. Vzhľadom na to, že Galaxy Z Fold 4 už stojí 1799 dolárov, cena tu nie je úplne nereálna. Tieto uniknuté dokumenty s interným kódovým označením „Felix“ tiež odhaľujú, že Google vyhlasuje najodolnejší záves na akomkoľvek skladacom zariadení, čo je odvážny krok pre produkt prvej generácie.

Čítať:  6 spôsobov, ako obísť limit sadzby Twitter v roku 2024

V správach: Akciové portfólio vytvorené ChatGPT prekonáva najlepšie britské fondy

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE