Prečo môj diaľkový ovládač Vizio nefunguje? Rýchla oprava

Televízory ušli dlhú cestu od neohrabaných CRT boxov, ktorými bývali v minulosti. Moderné televízory sú často dodávané so streamovacími službami a ďalšími funkciami, vďaka ktorým lepšie zodpovedajú moderným technológiám a typom obsahu.

Jeden aspekt televízorov, ktorý sa príliš nezmenil, je diaľkové ovládanie a problémy, ktorým čelia. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo vaše diaľkové ovládanie Vizio nefunguje a čo môžete urobiť, aby ste problém vyriešili.

Čo spôsobuje túto chybu?

Problém môže byť spôsobený radom rôznych faktorov, okrem iného:

  • Vybité alebo slabé batérie diaľkového ovládača.
  • Rušenie inými spotrebičmi.
  • Problémy s párovaním.
  • Špinavý zdroj energie.
  • Problémy so samotným televízorom.

Ako to opraviť?

Tu je päť opráv, ktoré môžete vyskúšať.

Skontrolujte napájanie

Dobrý nápad je tiež skontrolovať, či je vaša televízia napájaná alebo nie. Pokiaľ v zásuvke nie je prúd, je úplne zrejmé, že sa televízor nezapne bez ohľadu na to, aké opravy skúsite. Skúste tiež zapojiť televízor do inej elektrickej zásuvky, aby ste problém vyriešili.

Ako skalibrovať notebook a batériu Androidu?

Okrem toho, ak sú batérie v diaľkovom ovládači vybité alebo nie sú dostatočne nabité, aby diaľkový ovládač fungoval správne, môže stratiť spárovanie s televízorom a prestať fungovať. Skúste vymeniť batérie za nový pár a zistite, či diaľkový ovládač funguje.

Čítať:  Ako používať asistenta ChatGPT pre všetky webové stránky v prehliadači Google Chrome alebo Edge

Skontrolujte, či nie je zablokovaný signál

Diaľkové ovládanie televízora používa IR signály, ktoré vyžadujú jasnú líniu viditeľnosti medzi diaľkovým ovládačom a zariadením, ktoré ovláda. Pokiaľ je medzi televíziou a ovládačom niečo ako stena alebo kus nábytku, ovládač nebude fungovať. Skontrolujte, či medzi nimi nie sú nejaké prekážky a či sa nachádzate v odporúčanom rozsahu diaľkového ovládača. Pokiaľ ste príliš ďaleko, nebude fungovať ani diaľkové ovládanie.

Rozbité diaľkové ovládanie

Existuje aj veľká šanca, že problém je spôsobený rozbitým alebo zaseknutým tlačidlom na diaľkovom ovládaní. Tento problém môže spôsobiť aj akékoľvek iné fyzické poškodenie diaľkového ovládača (napríklad tekutinami). Najlepšie, čo v takýchto situáciách urobiť, je objednať si iný ovládač. Diaľkový ovládač by ste však mali pravidelne čistiť a dbať na pravidelné čistenie.

Vypnite a zapnite televízor a diaľkové ovládanie

Zapínanie a vypínanie akéhokoľvek spotrebiča z neho môže odvádzať zvyškový prúd a potenciálne vyriešiť akékoľvek problémy, ktorým čelíte. Ak chcete televízor zapnúť a vypnúť, odpojte ho zo zásuvky a podržte tlačidlo napájania na zadnej strane asi 10 sekúnd. Teraz televízor znovu zapojte a skúste ho znova spustiť.

Diaľkový ovládač môžete tiež zapnúť a vypnúť tak, že vyberiete batérie a podržíte tlačidlo napájania po dobu 10–15 sekúnd. Až budete hotoví, vložte batérie späť a mali by ste ísť.

Kontaktujte zákaznícku podporu

Pokiaľ všetko ostatné zlyhá, je najlepšie nechať si diaľkový ovládač opraviť alebo pravdepodobnejšie vymeniť vyškoleným technikom vo Vizio. Môžeš použite tento odkaz aby ste sa dostali do kontaktu so zákazníckou podporou spoločnosti Vizio.

Čítať:  3 spôsoby, ako vypnúť všetky upozornenia Instagramu

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE