Stojí za to hosting WordPress?

Pri pokuse o vytvorenie webovej stránky WordPress sa ľudia často pýtajú, či sa oplatí hosting WordPress?

Áno, vo väčšine prípadov má platba za spravovaný hosting WordPress hodnotu o niečo vyššie náklady ako iné typy plánov webhostingu.

Aby sme odpovedali na otázku podrobnejšie a pomohli vám rozhodnúť sa, aké riešenie hostingu je pre vašu webovú stránku najlepšie, zostavili sme tento príspevok, v ktorom vysvetľujeme, čo je hosting WordPress a prečo to stojí za to.

Prečo potrebujete hosting WordPress?

WordPress je redakčný systém používaný na vytváranie webových stránok. Systém je v podstate softvér, ktorý používate na vytváranie a úpravu obsahu webu. Podobne ako softvér na spracovanie textu alebo grafický dizajn, potrebujete miesto na inštaláciu aplikácie. Váš webhostingový server je hardvér a ďalšie technické systémy, ako sú databázy, vďaka ktorým funguje WordPress.

WordPress bez hostingu je ako mať kópiu Adobe Photoshopu bez notebooku na inštaláciu a používanie aplikácie.

Aké sú požiadavky na hosting WordPress?

WordPress odporúča používať servery Apache alebo Nginx. Ale systém bude fungovať na akomkoľvek serveri, ktorý podporuje PHP a MySQL.

Čítať:  Web Hosting Affiliate Marketing Tipy pre začiatočníkov

Ak chcete spustiť WordPress, váš hostiteľ musí podporovať:

 • PHP verzia 7.4 alebo vyššia
 • MySQL verzie 5.6 alebo vyššej ALEBO MariaDB verzie 10.1 alebo vyššej
 • podpora HTTPS

Aké typy hostingu WordPress sú k dispozícii?

WordPress funguje na rôznych serveroch, pokiaľ spĺňajú vyššie uvedené špecifikácie. Flexibilita platformy dáva majiteľom webových stránok niekoľko možností pri hľadaní hostingu.

Typy webhostingu pre WordPress zahŕňajú:

 • Vlastné hosťovanie. Máte možnosť nastaviť si vlastný webový server, ktorý bude hosťovať váš web WordPress. Náklady na hardvér a technické znalosti však väčšine vlastníkov webových stránok bránia v tejto možnosti.
 • Zdieľaný hosting. Táto cenovo dostupná možnosť hosťuje niekoľko webových stránok na rovnakom serveri. Poskytovateľ hostingu spravuje server. Každý vlastník webovej stránky má prístup k pridelenému množstvu zdrojov, ako je pamäť, úložisko, spracovanie a šírka pásma.
 • VPS hosting. Virtuálny súkromný server je upgrade zo zdieľaného hostingu. Vaše webové stránky stále zdieľajú fyzický server s inými webovými stránkami, ale vaše webové stránky bežia z vyhradeného virtuálneho počítača na serveri. Funguje to ako vlastníctvo mestského domu alebo bytu. Všetci ste v jednej budove, ale máte kontrolu a zodpovednosť za všetko vo svojej jednotke.
 • Dedikovaný hosting. Ak chcete maximálnu kontrolu a súkromie, vašou voľbou sú špecializované plány hostenia. Umožňujú vám prenajať si webový server výhradne pre vašu stránku.
 • Cloud hosting. Namiesto prenájmu priestoru na jednom serveri využíva cloud hosting distribuovaný prístup. Váš web beží na infraštruktúre niekoľkých serverov ako súčasť cloudu hostingových služieb.
 • Spravovaný hosting WordPress. Služby spravovaného hostingu kombinujú podporu a technológiu. Spravovaný hosting WordPress znamená, že hostiteľská spoločnosť optimalizuje technológiu tak, aby čo najlepšie fungovala pre WordPress. Hostiteľ tiež zaisťuje, že nastavenia servera a softvér sú aktuálne a kompatibilné s WordPress.

Aký typ hostingu je pre WordPress najlepší?

Spravovaný hosting WordPress je najlepšou voľbou pre väčšinu stránok WordPress. Spravovaný hosting poskytuje vynikajúci výkon s menšou údržbou.

Čítať:  Ako používať štatistiky o publiku na Facebooku na lepšie zacielenie

Výhody spravovaného hostingu WordPress zahŕňajú:

 • Automatické aktualizácie. Spravovaný hosting často zahŕňa automatické aktualizácie systémových súborov a doplnkov WordPress. Hostiteľ tiež udržiava a aktualizuje server.
 • Zálohy. Možno neviete, ako zálohovať webovú stránku WordPress, a to je v poriadku. Mnohé plány zahŕňajú automatické zálohovanie, takže sa už nikdy nemusíte obávať straty obsahu.
 • WordPress optimalizácia. Zatiaľ čo WordPress pracuje s mnohými konfiguráciami a servermi, spravovaná hostingová služba WordPress optimalizuje technológiu tak, aby poskytovala najlepší výkon pre WordPress.
 • Vyššie rýchlosti. Keďže hostiteľ sa stará o optimalizáciu servera a aktualizácie systému, stránky na spravovanom hostingovom pláne WordPress bývajú rýchlejšie ako na základných hostingových plánoch. Ak hosťujete web WordPress na zdieľanom hostingovom pláne a máte nižšiu rýchlosť webu, je to znamenie, že by ste mali zvážiť inováciu na spravovaný hosting WordPress.

Spravovaný hosting WordPress nie je pre každého. V spravovanom pláne WordPress nemáte rovnakú úroveň prístupu k serveru na vytváranie vlastných konfigurácií. Ak vaša firma potrebuje prevádzkovať akékoľvek aplikácie alebo webové stránky mimo prostredia WordPress, budete musieť zvážiť iný typ hostingu, ako je VPS alebo špecializované plány.

Koľko stojí hosting WordPress?

Spravované plány hostenia WordPress sa líšia v cene v závislosti od počtu stránok a využitia zdrojov. Väčšina plánov zahŕňa stanovené množstvo úložného priestoru a šírku pásma.

Za jednu až tri webové stránky počítajte s platbou 10 až 30 USD mesačne. Plány s viacerými lokalitami alebo extra šírkou pásma sa môžu pohybovať od 100 do 300 $ mesačne.

Čítať:  Ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia vo WordPress

Pre porovnanie, často nájdete ponuky základných zdieľaných hostingových služieb už za 2 doláre mesačne. Tieto lacné hostingové plány však neponúkajú rovnakú úroveň služieb a často zaznamenávajú pomalé rýchlosti načítania.

Stojí za to hosting WordPress?

Vďaka vylepšenému výkonu a jednoduchosti použitia stojí spravovaný hosting WordPress za mierne vyššie náklady. V Hostinger ponúkame rôzne spravované plány hostenia WordPress pre jednu až stovky webových stránok WordPress.

Medzi výhody spravovaného hostingu WordPress s Hostinger patria:

 • Rýchlejšie webové stránky. Všetky spravované plány WordPress zahŕňajú prémiovú kompresiu obrázkov, automatické CDN a pokročilé ukladanie do vyrovnávacej pamäte na poskytovanie najrýchlejších stránok WordPress.
 • Automatické aktualizácie. Už sa nikdy nemusíte starať o aktualizácie s našimi automatickými aktualizáciami doplnkov s vizuálnym porovnaním.
 • Monitorovanie a podpora zabezpečenia. Naši odborníci na WordPress sú vám nepretržite k dispozícii, aby váš web fungoval bezpečne.
 • Plugin Performance Monitor. Náš exkluzívny Plugin Performance Monitor sleduje rýchlosť vašej stránky a upozorní vás, keď nový alebo aktualizovaný doplnok začne spomaľovať vašu stránku.

Začnite budovať lepšiu WordPress stránku. Pozrite si naše plány hostenia WordPress ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE