Ako najať webového vývojára pre stránky elektronického obchodu

Štúdia od Najlepšie dizajnérske firmy ukazuje, že 42 % ľudí opustí webovú stránku kvôli zlej funkčnosti. Ak si chcete udržať viac zákazníkov a premeniť ich na kupujúcich, možno budete musieť v roku 2022 zlepšiť funkčnosť svojho webu.

Kto to za teba urobí? Hádali ste správne – vývojár webových stránok elektronického obchodu.

Ak ste ešte nikdy nevytvorili webovú stránku, môže to byť strašidelný zážitok, keď to urobíte prvýkrát. Najať vývojára však môže byť jednoduché, ak poznáte správne kroky, ktoré treba podniknúť.

Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej a objavte:

Výhody najatia vývojára webových stránok pre váš web elektronického obchodu

Skôr než vám ukážeme, ako si najať webového vývojára, pozrime sa na niektoré výhody, ktoré si užijete, ak si najmete webového vývojára na vytváranie vlastných funkcií pre vašu webovú stránku elektronického obchodu.

Sú to tieto:

 1. Ušetrí vám veľa času — Namiesto toho, aby ste sa učili, ako si vytvoriť funkciu sami, je lepšie, ak ju zadáte niekomu, kto to už dokáže. Urýchľuje to aj váš projekt. Ak ste začínajúci alebo malý podnik, môže vám to tiež ušetriť veľa peňazí.
 2. Skúsenosti a osvedčené postupy v odvetví — Skúsený vývojár s väčšou pravdepodobnosťou vytvorí robustnú webovú stránku elektronického obchodu, pričom bude dodržiavať osvedčené postupy v odvetví, ako je SEO a responzívny dizajn.
 3. podpora — Namiesto najímania vývojára na plný úväzok si môžete najať freelancera, ktorý tiež ponúka podporu a dodáva aktualizácie po dokončení projektu.
 4. Nové technológie — Väčšina vývojárov webových stránok drží krok s novými technológiami. Prenájom jedného pre vašu webovú stránku elektronického obchodu tiež zaisťuje, že používate najnovšie nástroje a prostriedky, vďaka čomu je používateľská skúsenosť vášho webu osviežujúca.
 5. Lepšie nápady na dizajn — Možno už viete, ako chcete, aby váš web elektronického obchodu vyzeral, ale externý vývojár vám ukáže aj ďalšie úžasné funkcie, ktoré môžete pridať.
Čítať:  Prečo je WooCommerce výkonná platforma affiliate marketingu

Sprievodca najatím webového vývojára

Najímanie vývojára môže byť skľučujúci proces, najmä ak je to prvýkrát, čo vytvárate funkčnú webovú stránku pre váš elektronický obchod. Ale ako vám tu ukážeme, nie je sa čoho obávať, ak použijete správny prístup.

Tu je niekoľko základných krokov, ktoré musíte urobiť, aby ste si vybrali vynikajúceho webového dizajnéra:

1. Vytvorte plán projektu pre svoju webovú stránku

Predtým, ako si najmete vývojára, najprv si ujasnite, čo sa snažíte dosiahnuť.

Nedokonalý plán je lepší ako žiadny plán, najmä ak na svoju webovú stránku elektronického obchodu pridávate vlastné funkcie.

Plánovanie vám pomôže niekoľkými spôsobmi:

 • Pomôže vám určiť zmeny, ktoré musíte vykonať, a napísať lepší popis úlohy pre danú úlohu.
 • Pomáha vám ušetriť čas, stanoviť jasné očakávania pre vášho vývojára a určiť rozsah vášho projektu.
 • Projektový plán vám tiež pomáha efektívne rozdeľovať úlohy medzi všetkých členov vášho tímu.

2. Vytvorte rozpočet pre svoj projekt

Keď zistíte všetky kroky, ktoré musíte pre svoj webový projekt vykonať, môžete si preň nastaviť rozpočet. Rozpočtovanie je v tomto procese kritickým prvkom, pretože pomáha správne alokovať zdroje v rámci časového rámca vášho projektu.

Ak plánujete prepracovať celú svoju webovú stránku, môže to stáť oveľa viac ako ladenie niekoľkých funkcií. Pridanie ďalších funkcií typu back-end, rozhraní API alebo vývoj aplikácií vás bude stáť o niečo viac ako zmena šablóny, farebnej schémy alebo používateľského rozhrania vašej webovej lokality.

Čítať:  Popularita odkazu: 3 dôvody, prečo je to stále rozhodujúce pre úspech SEO

Navyše, veľké projekty stoja viac ako menšie projekty. Napríklad doplnkový doplnok, ktorý automaticky vypočíta daň, vás bude stáť viac ako nástroj na tvorbu formulárov na prijímanie klientov pre vašu novú vstupnú stránku.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

3. Určite typ vývojára, ktorého potrebujete

Aby bol váš projekt úspešný, budete si musieť najať vhodného vývojára. Tento vývojár bude často niekto s ideálnymi zručnosťami a znalosťami v programovacích jazykoch, ktoré vyriešia váš jedinečný problém s webovou stránkou alebo vytvoria to, čo potrebujete.

Chcete zmeniť tému webu? Choďte na a frontend-ový vývojár alebo dizajnér webových stránok. V ideálnom prípade môže byť výbornou voľbou aj frontendový vývojár so zručnosťami v oblasti webdizajnu a znalosťami v HTML, CSS a Javascripte.

73,1 % vašich návštevníkov opustí, ak váš web nereaguje, takže neignorujte prácu na front-ende.

Niekedy môžete mať na fronte niekoľko problémov a zadný koniec. Ak môžete, získajte a full-stack developer so zručnosťami PHP, Java alebo Python na opravu vašej webovej stránky elektronického obchodu. V závislosti od rozsahu vášho projektu možno budete musieť najať vývojový tím.

4. Inzerujte svoj projekt na prenájom webových vývojárov

Pred niekoľkými rokmi ste museli prejsť miestne sekcie inzercie a kontaktovať každého vhodného kandidáta na prácu na vašom webe. V roku 2022 je to oveľa lepšie zvládnuteľné. Ako majiteľ firmy môžete inzerovať svoju prácu na mnohých pracovných tabuliach a rýchlo získať programátorov.

Čítať:  Ako merať ROI vašej agentúry pre digitálny marketing v Nigérii

Tu sú niektoré z nich:

5. Vyhodnoťte vhodných vývojárov pre váš projekt

Po odoslaní práce dostanete množstvo žiadostí. Ak máte niekoľko potenciálnych zamestnancov, ako ich otestujete na vhodnosť?

Tu je niekoľko otázok, ktoré vás prevedú procesom náboru:

 • Spĺňajú vaše technické požiadavky?
 • Ako rýchlo sa k nim dostanete? Ako dobre reagujú?
 • Majú vaši uchádzači vynikajúce komunikačné schopnosti?
 • Čo je v ich portfóliách?
 • Čo o nich hovoria ich predchádzajúci klienti?

Urobte im platený test, aby ste videli, ako fungujú a ako reagujú. To je ďalší skvelý ukazovateľ budúceho správania.

6. Spustite svoj projekt od začiatku do konca

Teraz, keď ste si vybrali svojho ideálneho kandidáta zo skupiny vývojárov:

 • Dohodnite si stretnutie, na ktorom preberiete podrobnosti o projekte a odpoviete na všetky otázky, ktoré môže mať váš nový zamestnanec.
 • Vytvorte Ciele a kľúčové výsledky (OKR) sledovať pokrok na časovom pláne riadenia projektu.
 • Dohodnite sa na pláne platieb pre svojho vývojára. Môže to byť hodinová sadzba alebo poplatok. Zaplaťte tiež prvý vklad, aby ste prejavili záväzok.
 • Monitorujte a vyhodnocujte pokrok podľa vašich OKR.
 • Vykonajte záverečnú kontrolu a dokončite platbu, keď budete s výsledkom spokojní.

Čo hľadať u dobrého webového vývojára

Tu je niekoľko vlastností, ktoré bude mať dobrý vývojár:

 • Jasný a priamy prístup k projektom vývoja webu.
 • Skúsenosti, často podložené portfóliom predchádzajúcej práce.
 • Funguje v rámci odhadov vášho rozpočtu.
 • Komunikuje a spolupracuje s ostatnými členmi tímu.
 • Všíma si detaily.
Čítať:  Ako opraviť signál Check Cable na monitore?

Záverečné myšlienky: Ako najať vývojárov elektronického obchodu pre váš web

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, skončíte spoluprácu s niektorými z najlepších mozgov na trhu a pridáte funkcie webových stránok, ktoré výrazne zvýšia vaše konverzie. Váš projekt bude tiež bezproblémový, včasný a úspešne zapadne do vašich obchodných potrieb.

Alebo sa tomuto procesu môžete úplne vyhnúť.

Namiesto toho začnite so spravovaným WooCommerce ešte dnes a skráťte čas uvedenia na trh o viac ako polovicu. Odbúrava zložitosť budovania a údržby webovej stránky, či už ste začiatočník alebo skúsený majiteľ elektronického obchodu.

Vyskúšajte spravovaný WooCommerce a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE