Kontrola výkonu stránok WordPress pomocou Lighthouse

Hosting WordPress s optimalizovaným výkonom je základnou súčasťou rýchleho a spoľahlivého webu WordPress, ale hosťovanie nie je jedinou premennou, ktorá ovplyvňuje výkon. Množstvo ďalších faktorov sa podieľa na zabezpečení toho, aby sa údaje, ktoré vaša stránka odosiela do prehliadača, prijímali a vykresľovali čo najrýchlejšie.
Pretože existuje veľa faktorov, majitelia stránok WordPress by mali k optimalizácii použiť prístup založený na údajoch. Ad-hoc optimalizácie založené na vágnych predstavách o najlepších postupoch optimalizácie sa pravdepodobne nedostanú k jadru problému. Bez informácií takmer určite stratíte čas a energiu na „optimalizácie“, ktoré nemajú žiadny skutočný efekt.
Preto je prvým krokom každého optimalizačného projektu audit výkonnosti. Existuje niekoľko nástrojov auditu výkonnosti, ktoré môžete použiť – o ktorých sme hovorili Google PageSpeed ​​Insights predtým – no dnes sa zameriam na iný nástroj od Google.

Maják

Maják je nástroj na audit stránok, ktorý spúšťa webové stránky cez sériu testov a vytvára správu, ktorá bude viesť vašu stratégiu optimalizácie. Lighthouse je obzvlášť užitočný na testovanie vhodnosti pre mobilné zariadenia, pretože v predvolenom nastavení obmedzuje sieťové pripojenia a výkon procesora, aby emuloval pomalý smartfón, aj keď to možno zmeniť v nastaveniach.
Lighthouse je k dispozícii ako samostatná aplikácia, ale mnohí čitatelia už budú mať Lighthouse nainštalovaný vo svojom počítači ako súčasť vývojárskych nástrojov prehliadača Google Chrome.
Ak chcete získať prístup k aplikácii Lighthouse, otvorte v prehliadači Google Chrome stránku na lokalite, ktorú chcete otestovať. Potom otvorte ponuku prehliadača Chrome, prejdite na položku Ďalšie nástroje a vyberte položku Nástroje pre vývojárov.
Kliknite na „Audit“ na paneli, ktorý sa zobrazí, a mali by ste vidieť okno, ktoré vyzerá takto.

Kliknite na „Vykonať audit…“ a zobrazí sa vám zoznam možností. Ak je to váš prvý audit stránky, odporúčam vám nechať všetko začiarknuté: testy budú trvať dlhšie, ale získate jasnejšiu predstavu o tom, čo Lighthouse dokáže.

Po dokončení testov Chrome zobrazí správu o výsledkoch vrátane metrík výkonu, dostupnosti a SEO. Vedľa každého výsledku je zobrazený trojuholník. Kliknutím naň získate ďalšie informácie a odkaz na ďalšie zdroje, ktoré vám pomôžu vykonať požadovanú optimalizáciu.

Lighthouse je obzvlášť užitočný, pretože sa zameriava na metriky reálneho sveta, ako napríklad „čas do prvého maľovania“ a „prvá interaktívnosť“, ktoré majú skutočný vplyv na to, ako používateľ vníma výkonnosť stránky.
Maják tiež dáva majiteľom stránok možnosť vidieť ich WordPress stránky z pohľadu menej ako ideálneho pripojenia na low-end zariadení. Ak svoje stránky otestujete iba z počítača vyššej kategórie s káblovým širokopásmovým pripojením, vytvoríte si nepresnú predstavu o tom, ako vyzerá vaša stránka, príliš veľa používateľov.
Aj keď je Lighthouse užitočným nástrojom, vlastníkom stránok by som aj tak odporučil, aby využili celý rad nástrojov na testovanie výkonu, vrátane Google PageSpeed ​​Insights a Nástroje Pingdomaby ste získali komplexný pohľad na výkonnosť lokality, ktorý možno použiť ako základ stratégie optimalizácie výkonnosti založenej na dôkazoch.

Čítať:  Ako môžem zlepšiť služby zákazníkom a CRO pre môj elektronický obchod?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE