WordPress Navigator: Carrie Dils

Existuje mnoho aspektov komunity WordPress, ktoré milujem. Veľmi blízko vrcholu môjho veľmi dlhého zoznamu sú inovácie v našom priestore. Zdá sa, že každý druhý deň sa dozvedám o zaujímavých projektoch, ktoré napĺňajú potrebu alebo riešia problém.

Chcel som sa bližšie pozrieť na to, aké zaujímavé a inovatívne projekty práve teraz vznikajú v priestore WordPress a začal som s Carrie Dils.

1. Povedzte nám, ako ste začínali CarrieDils.com?

Svoju webovú stránku som založil asi pred 10 rokmi ako miesto na zostavenie pracovného portfólia a poskytnutie možnosti potenciálnym klientom, aby ma našli. Opakoval som to v priebehu rokov, keď moja firma rástla. V tomto bode je to menej o predvádzaní mojej práce a viac o poskytovaní vzdelávacích zdrojov pre iných ľudí, ktorí ponúkajú klientske služby.

Čítať:  Sprievodca mapovaním viacerých domén WordPress

2. Preradili ste rýchlosť a začali ste sa viac sústrediť na kurzy, váš podcast a výučbu na Lynde. Čo bolo hnacím motorom pre zmenu?

Časť prechodu na mojej stránke začala tým, že som mal aktívny blog – naučil som sa niečo robiť a potom som to „zdokumentoval“ vo forme blogového príspevku. Začal som dostávať skvelú spätnú väzbu od komunity WordPress (tj „ďakujem veľmi pekne za to, že ste mi ukázali, ako robiť XYZ!“) a postupom času som si uvedomil, že je skutočne obohacujúce pomáhať iným ľuďom dosiahnuť konkrétny cieľ pomocou ich webovej stránky. Celkovo som dvadsať rokov vykonával nejakú prácu v oblasti služieb pre klientov a bol som pripravený na novú výzvu. Novou výzvou sa stal proces formalizácie týchto vzdelávacích zdrojov. Stále mám aktívny blog, ale ponuka kurzov a podcastov mi poskytuje spôsob, ako ponúknuť hlbšie vzdelávacie skúsenosti.

3. Si inštruktor na Lynde, vedieš úspešný podcast a teraz vydávaš knihu? Ako si nájdete čas, aby ste dokončili všetko, čo máte na tanieri?

Mám toho veľa na tanieri, keďže sa moje podnikanie posunulo viac smerom k vzdelávaniu, ale je to niečo, čo robím naozaj rád, vďaka čomu je ľahšie stráviť veľa času. To je tá podnikateľská drina, však? Vaša práca a vaše záľuby sa prelínajú do akéhosi jediného, ​​intenzívneho zamerania. Mám tendenciu tlačiť naozaj tvrdo na sezónu – kým sa môj meter vyhorenia nedostane hlboko do červených čísel – a potom ustúpim a zotavím sa. Pravdepodobne to nie je veľmi vyvážený prístup, ale zisťujem, že tento cyklus opakujem.

Čítať:  Sú práčovne ziskové? Koľko zarábajú práčovne?

4. Keď už hovoríme o knihe, Real World Freelancing: The No Bullsh*t Survival Guidemôžeš nám o tom projekte povedať viac?

Samozrejme! Už som spomínal, že nejakú formu klientskych služieb robím na voľnej nohe už dvadsať rokov. Za ten čas som sa naučil veľa lekcií o podnikaní, interakcii s klientmi a odvádzaní práce. Väčšinu z týchto lekcií som sa naučil tvrdo. Pomyslel som si: “Čo keby som sa teraz mohol vrátiť a naučiť svoje mladšie ja, čo robiť (a čomu sa vyhnúť)?” Rozhodol som sa to napísať ako „príručku prežitia“, ktorú by som mohol odovzdať ľuďom, ktorí sú na podobnej ceste ako ja, ale nie tak ďaleko. Spolupracoval som s priateľkou a kolegyňou Diane Kinneyovou, aby so mnou napísali knihu. Robí klientskú prácu tak dlho ako ja, ale vychádza z pohľadu vedenia tímu v porovnaní s tým, že je „sólo“ na voľnej nohe. Keď ju zapojíte do knihy, výsledkom bude oveľa bohatšie čítanie na konci. Stále sa na tom pracuje, ale pracujeme na tom, aby to vyšlo do konca roka.

5. Pre niekoho, kto vás nepočúval OfficeHours.fm podcast, aké sú vaše 3 najobľúbenejšie epizódy?

V mojom podcaste som mal toľko úžasných, skvelých hostí, ktorí zdieľali svoje znalosti – je ťažké zúžiť to na 3! Pre freelancera by som však asi začal s Umenie správy účtov s Karimom Marucchim, Klient Whisperer so Stevom Zehngutom a Epické chválospevy o odlišnosti v preplnenom priestore s Chrisom Lemom. Okrem týchto epizód je celá moja aktuálna sezóna zameraná na proces spustenia projektu a jeho úspešné spustenie. Ak to chce niekto nasledovať, začnite s tým 144. epizóda a prepracovať sa až k súčasnosti.

Čítať:  Ako vytvoriť webovú stránku na predaj produktov: 5 krokov, ako začať s elektronickým obchodom

6. Máš momentálne nejaké iné projekty, o ktorých by si nám mohol povedať?

Pracujem na významnej aktualizácii mojej WordPress témy, Utility Pro. Som veľmi hrdý na túto tému a na to, čo robí, aby pomohla posunúť hnutie dostupnosti webu vpred (aspoň pokiaľ ide o moju malú oblasť vplyvu na tému WordPress). Aktualizovaná téma bude dostupná v dvoch variantoch, prvá je len „bežná“ téma. Používať ho môže každý, kto potrebuje tému pripravenú na zjednodušenie ovládania, pripravenú na preklad, mobilnú orientáciu a mobilnú tému. Druhá verzia je určená pre vývojárov a zahŕňa pracovný postup Gulp, Sass, testovanie jednotiek atď. Je určená ako úvodná téma, ktorú môžu vývojári prispôsobiť a použiť ako východiskový bod pre rôzne projekty WordPress. Ak sa chce niekto dozvedieť viac, tu je a cestovná mapa z pripravovaných funkcií.

7. Čo považujete za najväčšiu oblasť rastu vo WordPress?

Pre tých z nás, ktorí s WordPress pracujeme každý deň, je rozhranie také známe ako naše vlastné ruky, no stále je tu toľko príležitostí, aby sa stalo jednoduchšie nástroj pre koncových používateľov. Práca na nástroji Customizer je v súčasnosti zameraná a pomáha vytvárať o niečo lepšie používateľské prostredie. Čo sa týka redaktora Gutenberga, porota je stále mimo. Ak odhliadneme od týchto vecí, ak vstúpite do iného softvéru na tvorbu webu, ako je Squarespace alebo Shopify, používateľská skúsenosť je jednoducho… jednoduchšia a intuitívnejšia. WordPress.com by mal riešiť tieto obavy a Calypso je skutočne oveľa zjednodušená skúsenosť v porovnaní s vlastným hosťovaním WordPress.org, ale stále je potrebné urobiť oveľa viac práce. Rád by som videl viac rozhraní dashboardu špecifických pre jednotlivé prípady (napríklad Shopify pre stránky elektronického obchodu), ktoré zjednodušujú správu obsahu.

Čítať:  WordPress pluginy pre komentáre

8. Kto iný robí inovatívnu prácu, s ktorou sa musíme porozprávať?

Porozprávajte sa s Mortenom Rand-Hendriksenom. Prvýkrát som sa naučil WordPress prostredníctvom jeho kurzov na Lynda.com a odvtedy ma veľmi baví jeho práca. Je skvelým učiteľom, inovatívnym mysliteľom a niekým, kto sa nebojí napadnúť „status quo WordPress“. Pozrite si jeho webovú stránku mor10.com na zaujímavé diskusie alebo ho len sledujte na sociálnych sieťach.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE